Облрада не прийняла рішення про заборону побудови хутрових ферм на Львівщині (ФОТО)

0
855

Учора, 21 травня, під стінами ЛОР відбувся мітинг за участі громади сіл Бродівщини та активістів “Нацкорпусу”, які вимагали припинення побудови найбільших в Україні ферм з утримання та вирощування хутрових звірів у Бродівському районі. Наразі, облрада не прийняла жодного рішення.

Допис про це розмістили на офіційній сторінці “Нацкорпусу” у Фейсбуці.

Данець, Медс Крістіан Расмуссен, планує відкрити на Бродівщині комплекс з трьох, найбільших в Україні, промислових виробничих потужностей з вирощування тварин. Кожна нараховуватиме 300 тисяч норок. Громада чітко заявила свою позицію та рішуче виступила проти таких “інвестицій”.

Заради цієї справи бродівчани зібрали понад 4000 підписів небайдужих та подали колективне звернення до районної ради. Ще 2018 року депутати пообіцяли заборонити розміщення твариновбивчих ферм на Бродівщині. Попри це, будівництво ферм не припили. Тому у вівторок люди прийшли під стіни ЛОР.

“Під тиском громадян та Національного Корпусу, Львівська обласна рада прийняла заяву щодо врахування позиції територіальних громад про розміщення та діяльність ферм”, – пишуть вони.

Андрій Білоус, перший заступник голови ЛОР повідомив:
«Львівська обласна рада не може своїм рішенням забороняти діяльність тих чи інших підприємств. Але ми підготували заяву, у якій наголошуємо, що позицію територіальних громад треба враховувати при видачі дозволів на будівництво підприємств. Ми підтримуємо залучення інвестицій, але думку мешканців також треба чути».

Через накладання заборони у багатьох країнах світу на вирощування хутрових звірів, через шкідливість та негуманність такого роду промисловості, закордонні підприємці переносять свій бізнес у зручні для них країни. Однією з яких, поки що, є Україна.


Гіркий приклад діяльності схожих ферм в Україні чітко показав, що обіцяне не відповідає реальному, а бажані робочі місця та інвестиції, перетворюються у витрати на лікування дітей, зниження ціни на нерухомість, вічного смороду та гір незаконно скинутих відходів у полях і лісосмугах.