Обірвалося життя професора Львівського медичного університету

0
1516

Помер професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Львівського медичного університету Фрайт Володимир Михайлович.

Про це інформує “Цинічний Львів” з посиланням на Варта 1.

«Висловлюємо щирі та глибокі співчуття рідним, близьким, друзям, колегам з приводу відходу до Вічності українського лікаря, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Львівського медичного університету Фрайта Володимира Михайловича. Такий багатий та надзвичайно плідний життєвий шлях : автор близько 170 наукових і навчально-методичних праць, більше десятка книг, дослідник, котрий зробив чималий вклад у підвищення ефективності лікування туберкульозу. Сумуємо усією фтизіатричною спільнотою. Вічная пам’ять», – зазначається у дописі на Фейсбук сторінці Центру легеневого здоров’я.

Як повідомляється на сторінці Львівського медичного інституту, «23 січня 2021 року відійшов у потойбічне життя колишній завідувач кафедри внутрішніх хвороб, доктор медичних наук, професор Фрайт Володимир Михайлович. Поховання – 25.01 о 11.00 з каплички на вул. Пекарській».

Додамо, що Володимир Михайлович Фрайт народився 7 березня 1932 року в с. Лішня на Львівщині. Професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Львівського медичного університету. Автор близько 170 наукових і навчально-методичних праць, в тому числі 13 книг, серед них 2 монографії, 3 навчальні посібники, 3 довідники, 3 патенти, 2 авторські свідоцтва на винахід. Напрями наукових досліджень: вивчення впливу деяких фармакологічних засобів (кофеїну, ефедрину) на перебіг гіпертонічної хвороби та показів для їхнього застосування; опрацювання механізмів формування, лікування та профілактики легеневого серця у хворих на туберкульоз легень.

Запропонував новий спосіб лікування туберкульозу, що підвищує ефективність антибактеріальної терапії, запобігає розвиткові легеневого серця і рецидивів основного захворювання.

Нагадаємо, що на Львівщині раптово помер відомий лікар, директор районної лікарні