Новострілищанська ОТГ подала в суд на Кабмін і ЛОДА

0
1337

Новострілищанська ОТГ Жидачівського району подала судовий позов на Кабмін та Львівську ОДА через перспективний план формування громад.

Про це повідомила селищний голова Козяр Галина Іванівна.

Громада вимагає від КМУ зберегти ОТГ, яка пройшла демократичний шлях добровільного об’єднання.

Новострілищанська громада позивається до Кабінету Міністрів України і просить суд визнати протиправним і скасувати розпорядження Уряду щодо затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області, а саме, в частині включення до складу Бібрської тергромади Новострілищанської територіальної громади.

Позов громада подала до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Позивач переконаний, що знайде справедливість у суді та суд визнає протиправним, незаконним та скасує вищезазначене розпорядження Уряду, зобов’яжучи не вчиняти жодних дій щодо Новострілищанської ОТГ.

Починаючи з жовтня 2019 року Новострілищанська селищна рада – як представницький орган об’єднаної територіальної громади, зверталась до Львівської ОДА, органів державної влади з листами, в яких просила врахувати думку громади, яка не дає згоди на об’єднання з жодною із суміжних громад. Відповідне рішення було прийнято і на позачерговій сесії Новострілищанської селищної ради. Однак всупереч положенням Європейської хартії місцевого самоврядування, законодавства України, без врахування думки громади, Новострілищанську територіальну громаду було включено до складу Бібрської громади.

Новострілищанська об’єднана територіальна громада була передбачена Перспективним планом формування територій громад Львівської області згідно з Постановою КМУ від 2015 року та утворена 28 серпня 2015 року внаслідок об’єднання однієї селищної та двох сільських рад. Станом на момент звернення до суду з вищезазначеним позовом, Новострілищанська об’єднана територіальна громада існує, зареєстрована відповідно до законодавства України, є спроможною громадою.

“Ми готові за свою громаду боротись до останнього. Наразі подали позов до суду. Вже призначено склад суду. Чекаємо на призначення дати судового засідання”, – зауважила голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр.