Нові виклики та перспективи: Олег Синютка прозвітував про роботу Львівської облдержадміністрації за 2018 рік

0
1520

Сьогодні, 26 січня,  у Львівському аеропорту Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка виступив із публічним звітом роботи своєї команди на території міста та області за період 2018 року.

Про це повідомляє наш кореспондент.

За словами Голови ЛОДА, упродовж року було відремонтовано понад 1744, 2  км доріг на Львівщині із залученням суми понад 9 млрд гривень.  Зокрема, ті автошляхи, які вдалося відремонтувати: М-09 Львів – Тернопіль – Рава-Руська,  Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, Н-17 Львів – Радехів – Луцьк, Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі. Втім, Олег Синютка зауважив, що тотальний ремонт доріг поставив перед Львівщиною новий небезпечний виклик – зростання смертності на місцевих автошляхах.

“На жаль, наші люди не звикли до такого комфорту на дорогах, який є тепер, і тому перед нами стоїть ще один виклик – сумна статистика смертності на дорогах Львівщини. Маємо цю проблему вирішувати негайно та покращувати рівень безпеки”. За його словами, в області вже облаштовано 269 освітлених пішохідних переходів, 13 світлофорів та 100 камер відеонагляду на суму 36,6 млн гривень.

Олег Синютка також повідомив, що Облдержадміністрація активно працює в напрямку розвитку та відбудови сіл Львівщини та їхній всеможливій підтримці. Відтак, у 2018 році за кошти обласного бюджету було відремонтовано більше 6 тисяч об’єктів, створено нові дитячі садки та українську школу для дітей  з особливими потребами. Було також закуплено 43 нових автомобілі Renault Duster для сільських лікарів та вкладено кошти в будівництво та відновлення сільських амбулаторій, зокрема, 43 з них  будуть введені в експлуатацію вже у 2019 році, оскільки потребують тотального ремонту.

Голова облдержадміністарції зазначив, що  одним із ключових завдань для його команди на цей рік є продовження роботи державної програми будівництва спортивних майданчиків та залів. “Основна стратегія Львівщини- пропагування та всіляка підтримка здорового способу життя. Ми будемо в це вкладати та пдтримувати такі ініціативи, зокрема для нашої молоді”.

Одним із основних здобутків за 2018 рік Синютка назвав відновлення перинатального центру у Львові та роботу Сектора  супроводу інвестиційних проектів, за допомогою якого обласна адміністрація лобіює інтереси громадського бізнесу. Синютка також акцентував увагу на енергетичній незалежності Львівської області.

“Напевно, жодна область України не має такої енергетичної палітри, яку має Львівщина, починаючи від газових сховищ,виробництва електроенергії та закінчуючи  видобутком  вугілля. Ми у 2018 році нарешті спромоглися інвестувати в вугільну промисловість Львівщини,  і це є доброю запорукою того, що шахтарі, які хоч  сьогодні ще потерпають від затримки заробітньої плати, але їхні особисті доходи  зросли на 30-40%. Це великий виклик для нас та початок вирішення проблеми” – зауважив Олег Синютка.

Глобальні завдання, які ставить перед собою Львівська облдержадміністрація на 2019 рік: децентралізація, як  єдиний і правильний шлях України до Євроінтеграції; відродження сіл Львівщини; вирішення проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ з побутовими відходами на території області; підтримка українських воїнів Львівщини та їхніх сімей.