Нові карантинні обмеження можуть спровокувати людей на масові протести – соціолог

0
1102

Якщо в Україні введуть комендантську годину й ще більше посилять карантин, люди можуть вийти на масові протести. Таку думку висловив заступник директора соціологічної служби центру Разумкова Михайло Міщенко.

Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на 24 канал.

На його думку, ситуація з пандемією коронавірусу і карантином вже є чинником для невдоволення українців, яке проявляється в різних формах. Люди можуть просто це відчувати, а також вдаватися до активних дій. Але карантинні заходи суворі, і це робить неможливими масові акції протесту.

Міщенко підкреслює: далі все залежить від того, визнають громадяни більшою загрозою пандемію коронавірусу або зупинку економіки, обмеження їх прав і свобод.

“Якщо будуть дані про різке зростання кількості людей, хворих коронавірусом, це стане додатковим стимулом, який сприятиме підтриманню більш жорстких обмежень”, – зазначив Міщенко.

За його словами, у діях влади важливо – сприйняття їх доцільності громадянами.

“Якщо кроки з боку влади будуть сприймати, як дозволяють подолати пандемію, то обмеження будуть схвалювати. Якщо українці визнають, що посилення карантинних заходів створює незручності і при цьому неефективно, то це буде викликати невдоволення”, – підкреслює Міщенко.