Незабаром в обігу з’являться нові 200 гривень (ФОТО)

0
514

З 25 лютого Національник банк України введе в обіг нові купюри номіналом 200 гривень. Їх будуть одночасно використовувати з банкнотами старого зразка – 2007 та 2019 років. Новими заміщуватимуть зношені та пошкоджені купюри. Розмір та колір  банкноти не змінився, за дизайном вона наслідує нові сучасні 20, 100, 500 та 1000 гривень.  Про це повідомили у пресслужбі Національного банку України. 

На новій банкноті 200 гривень зберегли основні зображення купюри зразка 2007 року: портрет Лесі Українки – на лицьовому боці, а на зворотному – зображення будівлі В`їздної башти Луцького замку.

Захист нової банкноти 200 гривень удосконалили. Вона має оптично-змінний елемент SPARK та “віконну” захисну стрічку. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, то можна побачити, як змінюється напрям руху її фонового зображення.

Також покращили рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінили й удосконалили ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків.