Небачена жорстокість: чоловік бив собаку вилами і загнав у яму помирати

0
982

На Прикарпатті чоловік бив собаку вилами і загнав у яму помирати.

Про це пише “Цинічний Львів” з посиланням на “Сьогодні”.

Шокуючі кадри зняли сусіди Івана. Серед білого дня чоловік проколює вилами сусідського собаку, а потім заганяє в яму під господарські будівлі та закриває дошками.

Там ледь жива тварина пробула чотири дні. Люди просили відпустити собаку, але Іван відмовився.

Відео люди виклали в соцмережі. Рятувати тварину кинулися волонтери і поліція. Відвезли до ветеринарної клініки. Жити бідоласі залишалося лічені години.

“Численні гематоми на грудній клітці і численні колоті рани. З правого боку була одна велика рана, вона проходить через груди наскрізь”, – розповідає Остап Копій, ветеринар.

Та ніч для Балто була вирішальною. Собаку оперували кілька годин. Шанси на життя були мінімальними. Тварина буквально згорала від температури і сепсису. Зараз стан собаки поліпшується, кажуть ветеринари.

У селі, де живе Іван, тільки і говорять про те, що сталося. Та не занадто відкрито. Бояться.

“Він тут все село тримає в страху”, – говорить Євгенія Юркуц, сусідка.

Івана вдома немає. Тільки дружина. Запевняє: нічого не бачила. Але саме вона показала місце, де її чоловік залишив собаку помирати. Поки говоримо з сусідами, на зв’язок виходить Іван.

“Я не пса бив. Я просто ту дошку, яку він кусав … Я просто стукав по ній якимось поліном. Це не я по псу бив, так як воно є на відео. Він кидався на мене і автоматично чіплявся за граблі”, – розповів сам Іван, житель Стецевої, журналістам по телефону.

Іван – багатодітний батько. У нього – шестеро дітей.

“Дуже віруючі, побожні”, – говорить сусідка.

Те, що прирік тварину на вірну смерть – чоловік заперечує.

“Це не мій собака. Я до нього відношення не маю. Я що міг, зробив, захистив сім’ю і дітей”, – каже Іван.

У те, що маламут представляв загрозу для дітей – сусіди не вірять.

“Собака не був агресивним”, – стверджує Марія Фокшанська, сусідка.

Власника собаки журналісти зустріли в поліції. Чому весь цей час мовчав і не намагався врятувати – не відповідає. На нього волонтери теж склали заяву.

“Власник тварини повинен в першу чергу звернутися до правоохоронних органів із заявою вилучити тварину. Він нічого не зробив”, – кажуть вони.

За фактом жорстокого поводження з твариною поліція відкрила кримінальне провадження.

“На даний момент ми збираємо всі необхідні докази. Справа є кримінальною, направлена до суду і людина зазнає покарання”, – говорить Григорій Малофій, старший слідчий Снятинського відділу поліції

.Санкція статті передбачає позбавлення волі до шести місяців або її обмеження до трьох років.

Як саме відповідатиме Іван за вчинене – вирішить суд. Чи повернуть собаку господарю – теж поки невідомо. Волонтери обіцяють домагатися її вилучення у власника.