“Не міг нічого тримати руками”: Львівські лікарі прооперували чоловіка із рідкісною хворобою (ФОТО)

0
220
У чоловіка була так звана “паралізуюча павутина” або ж контрактура Дюпюїтрена.

Про це розповів хірург 8-ї лікарні 1 ТМО Львова Мар’ян Кузьмак, передає “Суспільне”.

43-річний Андрій працює будівельником. Три роки тому він почав відчувати зміни, попри те, що не отримував травми рук.

Спершу чоловік подумав, що це від великого навантаження, але згодом помітив: оніміння, поколювання і спазми на руці не минають навіть під час тривалого відпочинку. За рік на долоні утворився невеликий рубець, а під шкірою наче з’явилася “павутина”, яка зі всієї сили стискала пальці Андрія у кулак.

Чоловікові спершу прооперували одну долоню, на черзі — друга.

“Наша долоня — це наш робочий механізм. Тому судини і нерви, які розташовані на долоні, мають бути захищені від механічного впливу. Але час від часу долонний апоневроз замість того, щоб нам допомагати, огрубіває, формується рубець, стискає судини і нерви, блокує рухи сухожиль. Це призводить до виникнення такого захворювання”, — каже хірург 8-ї лікарні 1 ТМО Львова Мар’ян Кузьмак.

Медики видалили чоловіку “павутину”. Операція тривала 40 хвилин. Після неї він зміг згинати та розгинати пальці.

Як повідомляють у пресслужбі 1 ТМО Львова, це захворювання дуже часто спіткає чоловіків після 40 років, які багато працюють руками: будівельників, мулярів, є випадки і серед водіїв. Щороку хірурги 8-ї лікарні виконують майже дві сотні таких подібних втручань.

Довідка

Контрактура Дюпюїтрена (долонний фіброматоз, хвороба Дюпюїтрена) — повільно прогресуюче захворювання, що приводить до ущільнення і вкорочення долонного апоневрозу, внаслідок чого формується згинальна установка пальців і стійкі контрактури міжфалангових суглобів, з’являються лійкоподібні втягування на кисті.