НАЗК звинувачує чиновників Львівської ОДА у корупції

0
271

НАЗК звинувачує чиновників Львівської ОДА, які літали в Чехію коштом голови адміністрації, у корупції.

На них склали відповідні протоколи про адміністративне порушення.

Національне агентство з питань запобігання корупції 20 лютого склало протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на Ірину Гримак, заступницю голови Львівської облдержадміністрації, Любомиру Мадзій, директорку департаменту освіти і науки, та Романа Филипіва, колишнього директора департаменту економічної політики ЛОДА. Про це пише сайт «Наші гроші. Львів».

6 лютого аналогічний протокол складений на Наталію Хмиз, яка очолювала департамент агропромислового комплексу ЛОДА. Усі протоколи передані до Галицького районного суду Львова.

Ідеться про випадок, коли чиновники у жовтні 2017 року літали у Брно (Чехія). Це був чартерний рейс, оплачений головою ЛОДА Олегом Синюткою, який також літав з ними.

Реактивний літак бізнес-класу Falcon 2000, що ним скористались посадовці, належав фірмі «Онур», що ремонтує більшість доріг у Львові та області в останні роки. За переліт Олег  Синютка сплатив 29,8 тис. грн.

У НАЗК кажуть, що чиновники фактично отримали коштовний подарунок, що заборонено законодавством. Водночас у НАЗК не вважають, що сума, що її сплатив Олег Синютка, є заниженою у порівнянні з ринковими цінами на такі перельоти, і її також можна трактувати як подарунок чи вигоду.

Джерело