Нацрада перевірить проросійські канали в Україні через зустріч Медведчука і Путіна

0
446

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення сьогодні, на засіданні 15 жовтня, призначила позапланову виїзну перевірку телеканалам NewsOne, “112 Україна” та ZIK за висвітлення зустрічі Віктора Медведчука з  його кумом Володимиром Путіним.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, передає “Цинічний Львів”.

“За результатами моніторингу мовлення телеканалу NewsOne (ТОВ «Новини 24 години», м. Київ) за 6 – 8 жовтня 2020 року зафіксовано три трансляції передачі NewsTime з повною версією зустрічі в місті Москві голови політради і стратегічної ради політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» народного депутата України Віктора Медведчука з президентом РФ Володимиром Путіним. Та одинадцять трансляцій передачі NewsTime з демонстрацією фрагментів зустрічі з редакційним коментарем телеканалу.

Загальний хронометраж всіх передач склав 1 годину 30 хвилин. Тема обговорення – налагодження взаємовідносин РФ з Україною, постачання російської вакцини від COVID-19 “Супутник V” в Україну, святкування 75-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні”, – сказав відповідальний секретар Національної ради Юрій Зіневич.

Він зазначив, що у проєкті рішення наводиться текст розшифровки цих матеріалів, які, зокрема, містять ознаки порушення вимог Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, зокрема абзацу дев’ятого частини другої статті 6-ої, пунктів а) та в) частини першої статті 59-ої.

Зіневич зауважив, зокрема, що вимогами не допускається використання телерадіоорганізації для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують або визнають правомірною окупацію території України.

Аналогічні позапланові виїзні перевірки також призначили телеканалу “112 Україна” (ТОВ “ТРК “112-ТВ”, м. Київ) та ZIK (ТОВ “ТРК “Нові комунікації”, м. Львів).

Щодо телеканалу “112 Україн” Зіневич зазначив, що за результатами моніторингового мовлення 6 – 8 жовтня 2020 року зафіксовано трансляцію передач під назвою “Важливо” 23 рази загальним хронометражем 3 години 25 хвилин, присвячених зустрічі в Москві Медведчука та Путіна, тема обговорення – та ж сама.

Стосовно телеканалу ZIK він поінформував, що за результатами моніторингу мовлення за 6 – 7 жовтня 2020 року зафіксовано висвітлення тієї ж зустрічі в Москві Медведчука та Путіна.

“Протягом вказаного періоду було зафіксовано два включення у передачу  “Деталі дня” 6 жовтня о 18:18 і 22:13 та дві трансляції у рубриці “У нас багато новин” 7 жовтня о 1:50 та 6:45. Загальний хронометраж всіх передач склав 57 хвилин. Тема обговорення – така ж сама, як і на попередніх телеканалах”, – зазначив він.

Нагадаємо, Медведчук їздив до Путіна на розмову.