Нацбанк продовжує заміняти банкноти: 10 грн – тепер монета (ФОТО, ВІДЕО)

0
604
Відучора, з 3 червня, в Україні в обігу з’явилися монети номіналом 10 гривень. Поступово вони мають замінити банкноти такого номіналу.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку, передає Hromadske, пише “Цинічний Львів”.

Так, першочергово Нацбанк уведе в обіг понад 50 млн монет номіналом 10 гривень. Їх вже розподілили між підрозділами НБУ в регіонах: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький.

До слова, від вчорашнього дня банки можуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку й видавати їх своїм клієнтам.

Національний банк увів у обіг монету 10 гривень

Монети номіналом 1️⃣0️⃣ гривень відсьогодні в обігу. ? Вони поступово замінять у обігу банкноти номіналом 10 гривень.Першочергово Національний банк уведе в обіг понад 5️⃣ млн монет номіналом 10 гривень. Вони уже розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах (Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький). Відсьогодні банки можуть отримувати оновлені грошові знаки в Національному банку й видавати їх своїм клієнтам. ? «Ми подбали про максимальний комфорт під час уведення в обіг монет номіналом 10 гривень, – пояснив Віктор Зайвенко. – Громадянам не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на ці монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами. Банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природнього зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами».?Через свої збільшені габаритні розміри (діаметр, товщина та гурт) нова обігова монета суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. Зокрема, вона має гурт з спеціальним крупним рифленням, що дозволить легко її відрізнити від обігових монет інших номіналів.? «Завдяки вилученню з обігу розмінних монет номіналом 1, 2 та 5 копійок покращилася ситуація із розпізнаванням обігових монет номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Адже тепер зникла можливість плутанини цих монет через їх схожість за кольором», – зазначив Віктор Зайвенко.

Опубликовано Національний банк України Вторник, 2 июня 2020 г.

“Ми подбали про максимальний комфорт під час уведення в обіг монет номіналом 10 гривень. Громадянам не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на ці монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами”, — пояснив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Водночас він уточнив, що банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природнього зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами.

Через свої збільшені габаритні розміри (діаметр, товщина та гурт) нова обігова монета суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. Зокрема, вона має гурт зі спеціальним крупним рифленням, що дозволить легко її відрізнити від обігових монет інших номіналів.