«Наша відсутність на Євробаченні – це велика помилка України!» – Володимир Яворівський

0
408

Сьогодні у Львові відбувся сніданок молодих журналістів та громадських діячів із письменником, представником української інтелігенції, депутатом Верховної Ради України шести скликань – Володимиром Яворівським.

Володимир Олександрович дотепер є членом Наглядової ради Національної суспільної
телерадіокомпанії України. В ексклюзивному коментарі для нашого видання Володимир
Олександрович розповів про роботу Наглядової ради та своє бачення щодо скандалу на національному відборі Євробачення.

«Наглядова рада налічує 18 осіб, і половина з них є представниками від тих політичних
сегментів, які є членами Верховної Ради. Інша половина – представники від громадських організацій. Це абсолютно різні люди, з різними політичними поглядами, але приєднавшись до Наглядової ради, члени партій припинили свою партійну приналежність. Наглядова рада обрала головою Зураба Аласанію. Я, як член Наглядової ради, не голосував за нього, оскільки він не зміг запропонувати нововведення чи інновації у відповідь на моє запитання. При Наглядовій раді було створено благодійний фонд, на який перераховували гроші іноземці. Як зясувалося, не було відомо на що витрачалалися ці кошти, які програми профінансовувалися. Відбулося велике скорочення штату, що було до певної міри правильним рішенням, однак було фактично викинуто на вулицю багато справді творчих та цікавих людей», – розповів пан Володимир.

Рішення України відмовитися від участі у Євробаченні Володимир Яворівський вважає
помилкою: «Сьогодні було прийнято ганебне для України рішення про те, щоб Україну не допустили на Євробачення. Це ще раз підтверджує, що ми проголосували правильно за зняття Аласанії з посади. Чому так сталося? Ми розуміємо, що Євробачення – це той
майданчик, який дуже часто використовується у Європі. Як правило, у виконавців беруть інтерв’ю, і звичайно, що Росія попрацювала. Ми розуміємо, в чиїх інтересах знаходилися ці представники. В одних мама працює в окупаційному кримському уряді. Одним із членів журі є людина, яка принципово розмовляє лише російською мовою. У нас є багато талановитих україномовних співаків, які напевно проголосували б за інших представників. Не забуваймо, що ми двічі перемагали на цьому конкурсі. Тому наша відсутність – це велика помилка України».