“Найважче малятам”: у ОХМАТДИТі розповіли про стан дітей, хворих на коронавірус

0
573

Станом на сьогоднішній день у львівській лікарні ОХМАТДИТ від коронавірусу лікуються 8 дітей від  від 3 місяців і до 16-ти років. Ще 9 — із відповідними симптомами очікують на результати ПЛР-тестів.

Про це повідомляє “Цинічний Львів”, посилаючись на zaxid.net.

“Переважно стан важкий у дітей раннього віку. В них є розлади шлунково-кишкового тракту, блювота, обезводнення. Через це такі діти вимагають інфузійної терапії — відповідного інтенсивнішого лікування”, — пояснила директорка ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Уже понад три місяці тут приймають малечу з ковідом або підозрою. До слова, першою була новонароджена дитина. Мама перед пологами захворіла на коронавірус. Тож маля повезли до ОХМАТДИТу. Тоді, на щастя, ПЛР-тест немовляти був негативним. Відтоді для лікування таких пацієнтів виділили цілий поверх лікарні.

“Менші діти взагалі можуть переносити безсимптомно. В них більше все-таки переважають прояви шлунково-кишкового тракту, в старших дітей — це є пневмонії, бронхіти, особливо в дітей 15-17 років, які вже, фактично, є дорослими”, — додає завідувачка пульмонологічного відділення ОХМАТДИТу Вікторія Бертрам.

Коронавірус у дітей лікують так само, як і в дорослих. Але перебіг недуги у них легший. Діти ще й часто стають безсимптомними носіями вірусу. Тож під час відвідин садочків лікарі на певний час рекомендують обмежити спілкування з бабусями й дідусями — задля їхньої ж безпеки.

“Вони можуть становити небезпеку для інших людей, старших людей. Для людей, які мають хронічні захворювання, і в яких перебіг захворювання може бути важчий або навіть із смертельним наслідком”, — пояснила епідеміологиня Оксана Пушкарьова.

Нагадаємо, 14 червня на Львівщині виявили майже півтори сотні нових випадків коронавірусу.