На зустрічі із Путіним Ердоган погодився сплачувати за газ та експорт зерна в рублях

0
211
Russian President Vladimir Putin, right, greets Turkish President Recep Tayyip Erdogan upon his arrival at the Rus sanatorium in the Black Sea resort of Sochi, Russia, Friday, Aug. 5, 2022. Erdogan's spokesman Ibrahim Kalin is the center. Turkish President Recep Tayyip Erdogan traveled to Russia Friday for talks with Russian President Vladimir Putin expected to focus on a grain deal brokered by Turkey, prospects for talks on ending hostilities in Ukraine, and the situation in Syria. (Vyacheslav Prokofyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)

У російському Сочі 5 серпня відбулися переговори Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. За підсумками російська сторона заявила, що на перемовинах досягнули домовленостей про сплату Анкарою за російський газ в рублях.

Про це повідомляє російський “Інтерфакс”.

“Ми переходимо поступово на оплату в національній валюті, частина поставок вже оплачуватиметься в російських рублях. Це справді новий етап, який відкриває нові можливості, у тому числі для розвитку наших грошово-фінансових відносин”, — наголосив Новак.

За його словами, також Путін та Ердоган обговорили питання співпраці у банківсько-фінансовій сфері.

“Наші комерційні компанії, наші громадяни повинні мати можливість розраховуватися під час туристичних поїздок та у процесі товарообігу”, — зазначив посадовець.

Новак додав, що Туреччина та РФ намагатимуться вийти на торговельний оборот у 100 мільярдів доларів та спростити бізнес-процедури.

“На переговорах було досягнуто дуже важливих рішень, які по суті виводять на новий рівень розвиток наших відносин у торгівлі та економіці, практично по всіх галузях. У тому числі у транспорті, промисловості, сільському господарстві, у туризмі, у сфері IT-технологій та ЖКГ “, — заявив російський віцепрем’єр.

Він додав, що ключовою сферою, яка детально обговорювалася на переговорах, була енергетика. “У тому числі це і будівництво АЕС “Аккую”, йшлося про вихід у термін до 2023 року на запуск цього проєкту”, – зазначив віцепрем’єр.

Путін та Ердоган також наголосили на необхідності повного виконання стамбульської “зернової угоди”, при цьому зазначивши, що російські добрива та зерно мають безперешкодно експортуватись.

“Акцентована необхідність забезпечити повне виконання Стамбульської пакетної угоди відповідно до її духу та літери, включаючи безперешкодний експорт російських зерна, добрив та сировини для їх виробництва”, — йдеться у спільній заяві Путіна та Ердогана, опублікованій за підсумками переговорів.