На Волині прихожани не пустили священиків УПЦ МП до храму — голова РДА

0
1548
На Волині, у селі Красноволя Маневицького району, громада, яка долучилася до Православної церкви України, не пустила до Свято-Михайлівського храму єпископа Нафанаїла та інших священиків Української православної церкви Московського патріархату.

Про це повідомив голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк.

За його словами, священики, ймовірно, приїхали, щоб «показати, що ніякого переходу нема», однак місцеві жителі не допустили їх до храму.

«Остання спроба залишити громаду в Російській православній церкві не вдалась», — наголосив Линдюк.

Він додав, що шанує усі конфесії, які є на території району, й буде всім забезпечувати дотримання прав і свобод в межах Законів України.

«Але якщо церква має свій центр управління в Москві, зокрема в Кремлі, то це потрібно прямо говорити людям і хто бажає служити чи молитись саме в такій церкві — їм ніхто не буде перешкоджати», — зауважив голова Маневицької райдержадміністрації.

У єпархії УПЦ МП заявили про захоплення храму. Стверджують, що з боку прихильників ПЦУ лунали образи та погрози на адресу духовенства та вірян УПЦ.

«Духовенство та віряни УПЦ, які прийшли на молитву, були вимушені їхати у сусіднє село, де, в місцевому храмі, їм таки вдалось помолитись за недільною літургією» — додали у єпархії.

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.