На Волині блискавка вбила 35-річну жінку і підпалила хату, сиротами залишилися троє дітей (ВІДЕО)

0
3895

На Волині блискавка вбила 35-річну жінку, яка разом із чоловіком пасла корів у полі. Поки їй надавали першу допомогу медики та односельці, громовиця влучила у будинок родини.

Трагедія сталася у Шацькому районі, за півкілометра від села Мельники, у полі, де чоловік і дружина випасали корів. Почалася гроза, і блискавка влучила у місце, де стояла жінка. Вона загинула на місці, а чоловіка кинуло додолу.

Він підозрює, що блискавку притягли мобільні телефони. Коли почало гриміти, то вони їх не вимкнули. Це, ймовірно, і спричинило трагедію. Фізики кажуть, що увімкнений телефон під час грози – це дуже небезпечно.

“Додаткове створюється електричне поле, іонізується повітря, опір його за законом Ома зменшується – і тоді йде розряд”, – пояснив фізик Василь Степанюк.

На землі, в місці, де влучила блискавка, видно яму та вигорілу траву. Удар громовиці був настільки потужний, що на жінці згорів одяг, дірки були навіть на взутті. Медики приїхали за 15 хвилин, але було вже пізно.

“Дуже сильні були опіки по всьому тілу. Це був, напевно, прямий удар блискавки в голову, який пройшов через все її тіло”, – каже фельшер Світлана Лукашук.

Поки чоловік разом з медиками намагалися реанімувати жінку, в будинок родини вдарила інша блискавка. Дим побачила бабуся, яка поверталася туди з наймолодшим онуком. Пожежу вдалося загасити до приїзду рятувальників. В одній кімнаті вигоріло практично все: стіни, техніка та дитячі речі. Вціліла лише ікона у кутку, на ній – ні подряпини.