На великодні свята у Львівській області нелюди обікрали храм (ФОТО)

0
2902

У ніч з понеділка на вівторок, 4 травня, у селі Райнова Хирівської громади на Самбірщині пограбували храм. Зловмисники викрали хрест, звіздицю від Євхаристійного набору, гроші.

Про це пише на Львівська мануфактура новин.

«Вранці паламар, як звично, прийшов відкривати церкву перед Богослужінням. Дивиться: а драбина не на своєму місці. Вона зазвичай стоїть у підвалі. А ті, хто крав, виходить знали про це і після злочину спокійно поставили біля храму. Далі паламар побачив розбите вікно. Всередині каміння, яким його вибивали. Побачив, що нема хреста, який ми ставили на Престіл. Його вартість – близкьо 2 500 гривень», – розповідає парох громади Андрій Лінинський.

Паламар одразу повідомив отця та церковне братство. Разом викликали поліцію. Слідчі зняли відбитки пальців з вікна, оглянули місце злочину. Вже відпрацювали одну з версій, однак вона не підтвердилась.

Отець Андрій каже: вікно доволі високо, отвір від каменю невеликий. Не виключає, що розбите вікно може бути відволікаючим маневром, а злочинець міг напередодні десь дістати оригінал ключа та виготовити  дублікат. Втім винних продовжує шукати поліція.

«Грошей у церкві було не багато. Напередодні Великодня мали різні потреби, то використовували їх. Було те, що люди пожертвували за Страсний тиждень. Можливо, десь тисяча-дві», – розповідає отець Андрій.

Релігійна громада села Райнова невелика: близько 45 дворів, з яких у 10 мешкають старенькі хворі люди.

532c404b-276f-4b0a-b173-50c728dc8d59