На що звернути увагу при виборі спального мішка?

0
1264

Є багато речей без яких неможливо обійтися в походах в гори. Серед них і спальні мішки. Вони важливі для того, щоб комфортно спати навіть при мінусовій температурі щоб було тепло, незважаючи ні на які погодні умови.

У більшості магазинах спальні мішки ви можете знайти, як для дорослих людей, так і для дітей. Також є сімейні спальники, тобто коли спальний мішок можна перетворити в ковдру і сховатися в ньому всім разом. Прекрасний варіант для сімейного відпочинку.

Варто пам’ятати, що спальний мішок зберігає тепло Вашого тіла, тобто важливо лежати в ньому тільки в сухому одязі.

Зручні і якісті спальні мішки ви можете знайти на сайті компанії Extrem style – https://extremstyle.ua/ru/catalog/spalniki.

Отже, давайте розгянемо види спальних мішків:

КОКОН
Спальний мішок, що звужується до нижньої частини, призначений для походів в холодних погодних умовах. Він забезпечує щільне прилягання до тіла, забезпечуючи теплоізоляцію. Для більшого тепла часто має капішон і додатковий утеплювач (пуховий, синтетичний).

КОВДРА
Спальний мішок прямокутної форми підходить для кемпінгу. Стає ковдрою за допомогою довгої блискавки. Також може мати капішон, що застібається блискавкою.

КОМБІНОВАНИЙ
Спальний мішок, який можна використовувати як ковдру, до кінця розстебнувши бічні блискавки. Може з’єднуватися в двоспальний варіант. Те, що потрібно для пари – просто візьміть лівий і правий спальники і з’єднайте їх блискавкою.

А ось утеплювачі спальників бувають з наступних матеріалів:

ПУХ
Має велику перевагу – спальники з таким наповнювачем дуже теплі і легкі. Вони витримають температури від -7 ° і нижче. Однак все ж є і мінус – пух вбирає вологу і спальник втрачає теплозахисні властивості.

СИНТЕТИЧНИЙ НАПОВНЮВАЧ
Менше схильний намокання, швидко сохне. Використовуються термофайбер і синтепон, які гіпоалергенні. Термофайбер підтримує тепло і захищає від вологості. Спальники з таким наповнювачем стійкі до температур не нижче 0 ° С.

Не забувайте, що при організації походу важливу звернути увагу в яких кліматичних умовах і при якій температурі відбуватиметься похід:

Якщо Вас чекає прохолодна погода, то наскільки теплим буде спальник, настільки вплине на комфорт всього відпочинку в цілому.

Для забезпечення термоізоляції одягайтеся в 1 шар – термобілизни, щоб створюватиме теплий шар повітря між тілом і мішком. У разі прохолодної погоди, одягайте додатково флісовий одяг.

Також пам’ятайте, що спальний мішок необхідно підбирати, враховуючи Ваш ріст і особливості фізіології. Слід мати на увазі, що Ви повинні вільно перебувати в спальнику, щоб залишався додатковий простір. Це потрібно для створення теплої прошарку. Для розрахунку оптимального розміру спальника, додайте до свого росту 20см. Спальники-ковдри мають розміри 190х80см, кокони – 210х80см, а комбіновані – 210х72 см.