На жаль, централізоване гаряче водопостачання є далеко не у всіх населених пунктах України. Тому багато наших співвітчизників знаходять вихід у самостійному вирішенні проблеми. Один з найлегших, найдешевших та найшвидших способів забезпечити своє житло гарячою водою — придбати та встановити вдома бойлер (електричний водонагрівач накопичувального типу). Головна умова для цього — наявність безперебійного холодного водопостачання у квартиру/будинок.
Які плюси має електричний водонагрівач
Конструкція бойлера надзвичайно проста. Якщо не враховувати електроніку, то це простий бак циліндричної або прямокутної форми, в середині якого вмонтований нагрівальний елемент (ТЕН). Вода в ньому нагрівається до певної температури, набагато вищої, ніж комфортна. Тому всієї води в баку вистачить на достатньо тривалі водні процедури. А якщо об’єм приладу вибраний правильно (з урахуванням потреб всіх членів сім’ї), то тепла вода взагалі не закінчуватиметься. Вся використана гаряча вода буде автоматично замінюватися холодною та нагріватиметься.
У людей, які не мають досвіду користування електричним накопичувальним нагрівачем, може скластися враження, що це надзвичайно затратно. Та це не так. Звичайно, чим більше ви будете використовувати води, тим більше електроенергії потрібно буде бойлеру для її нагріву. Але, наприклад, якщо вас впродовж дня не буде вдома, то не потрібно переживати, що прилад витратить багато електроенергії. Річ у тому, що бойлер — це своєрідний термос, який зберігає високу температуру води максимально довго. Вмикається він тоді, коли рідина охолоджується на кілька градусів, швидко підігріває її та вимикається. В такому режимі він споживає дуже мало енергії — набагато менше, ніж в тому випадку, якщо вимкнути його вранці, та увімкнути ввечері.
Як вибрати бойлер
Об’єм — один з головних критеріїв у виборі накопичувального водонагрівача. І з цього приводу на багатьох сайтах є рекомендації. Та, ознайомившись з ними, читач може трохи здивуватися, адже в різних джерелах і рекомендації різні. Висновок із цього випливає лише один — все індивідуально. Ви повинні самостійно розрахувати об’єм, в залежності від кількості членів сім’ї та об’єму води, яку кожен з них використовує. При цьому також потрібно враховувати ряд нюансів:
як довго ви приймаєте душ;
яка температура води для вас комфортна (середній показник — 40 градусів);
всі члени сім’ї приймають душ один за одним, чи в різний час;
потужність ТЕНу та час нагрівання повного бака води.
Також рекомендується звернути увагу на наступне:
форма та габарити водонагрівача (циліндричний, прямокутний, Slim);
кількість ТЕНів, їх тип (мокрий, сухий) та потужність;
спосіб керування (механічне чи електронне);
матеріал покриття баку;
спосіб встановлення (вертикальний чи горизонтальний, на стіну чи на підлогу);
спосіб підключення (нижній, верхній чи боковий).
Різноманіття сучасних моделей водонагрівачів вражає. На ринку присутні варіанти, які відрізняються за ціною, технічними характеристиками та дизайном. Тому у кожного є можливість підібрати собі модель, яка ідеально підійде по всім параметрам та ще й прикрасить інтер’єр. Звичайно ж, чим якісніший та красивіший бойлер, тим він дорожчий. Але загалом, ціни демократичні та доступні.