На що варто звернути увагу при купівлі телевізора?

0
133

Багато хто сьогодні збирається купляти новий телевізор повинен звертати увагу на цілу низку аспектів. Ви маєте добре подумати якої діагоналі Ви хочете телевізор, які технології має підтримувати Ваш пристрій і чи потрібно Вам Smart TV. Таких питань виникає багато, тому у цій статті ми допоможемо Вам трохи розібратися на що звернути уваги при купівлі нового телевізора.

Отже, при бажанні прибдати телевізор Вам потрібно звернути увагу на:

  • Smart TV;
  • розмір діагоналі;
  • розширення екрану;
  • тип матриці;
  • технології поліпшення зображення;
  • звук.

Smart TV

«Smart TV» дозволить відтворювати музику і кіно з інтернету, завантажувати додатки та підключати до телевізора гаджети. Вибирати, чи потрібна вам функція Smart TV, не доведеться – сьогодні вона є у 9 з 10 телевізорів, навіть бюджетних. Інша справа, в якому вигляді Smart TV пропонує виробник: webOS, Android, Tizen, Amazon, Linux та інші. У кожної системи свої особливості – великий магазин додатків, власний онлайн-кінотеатр або вбудований голосовий помічник. Якщо ви налаштовані рішуче проти Smart TV і вважаєте, що зайві додатки вам не потрібні, дозвольте вас переконати. Відмовившись від «розумного ТВ» ви не заощадите і в результаті придбаєте менш функціональний пристрій за ті ж гроші.

Розмір діагоналі

Для спальні можна вибрати пристрій до 42 дюймів. Звичайно, вам ніхто не забороняє перетворити свою кімнату в кінозал, але зазвичай в спальні не так багато місця для великого ТБ. У вітальню можна поставити великий телевізор, за яким буде зручно збиратися всією сім’єю. Підійдуть моделі від 42 дюймів і вище. Максимальний розмір пристрою залежить тільки від вашої любові до кіно і фінансових можливостей. Однак ми радимо враховувати відстань, з якої ви будете дивитися телевізор: воно повинно бути як мінімум в півтора рази більше, ніж діагональ пристрою. Простіше кажучи – впритул до величезного екрану сидіти не варто.

Розширення екрану

Старі і бюджетні моделі використовують скромне HD (1280×720). Такий дозвіл прийнятно тільки для невеликих «кухонних» телевізорів і перегляду ТБ-передач. Більшість сучасних ТБ мають дозвіл Full HD (1920×1080) – золота середина для перегляду фільмів на DVD, ігор на консолях і ТБ-ефіру. Ці пристрої не такі дорогі, як 4К, але все ще актуальні: контенту в Full HD багато і він непогано виглядає навіть на великих екранах діагоналлю до 50 дюймів. Якщо ви трепетно ​​ставитеся до якості картинки і використовуєте, в основному, за додаткову плату ліцензійний контент, беріть телевізор з 4К UHD (3840 × 2160). Сьогодні це найбільше дозвіл, яке може знайти масовий споживач. Висока чіткість, контрастність і красиве зображення – все це про 4К. Однак такі моделі будуть набагато дорожче ТВ з Full HD і зажадають відповідного контенту: фільмів на Blu-Ray, крутих ігор і платних каналів.

Тип матриці

Сучасні телевізори можуть використовувати LED, OLED або QLED матрицю. Найпопулярніші і недорогі моделі оснащені рідкокристалічною матрицею зі світлодіодним підсвічуванням (РК LED). Це легкі телевізори з тонким екраном, довгим терміном роботи і – важливий фактор – низькою ціною. У 2013 році з’явилися OLED-телевізори. На відміну від РК-дисплеїв, в них використовують органічні світлодіоди, яким не потрібне окреме підсвічування. У таких екранів висока яскравість і великі кути огляду, вони можуть відображати справжній чорний колір і відрізняються мінімальним часом відгуку в 1 мс.

Технології поліпшення зображення

В описі багатьох телевізорів можна побачити підтримку стандарту HDR: наприклад HDR10 / 10 + або HDR Dolby Vision. Це технології поліпшення зображення, які роблять картинку на екрані більш чіткою, яскравою і барвистою за рахунок складних програмних алгоритмів.

Звук

Телевізори зараз намагаються зробити якомога тонше, щоб вони висіли на стіні і були схожі на картину, а ще краще – на шпалери. І розмістити в такому пристрої пристойні динаміки поки фізично неможливо. Тому у вас два виходи – купити не самий плоский телевізор «на ніжках» з вбудованою аудіосистемою або ультратонкий ТВ, якому знадобиться зовнішній саундбар або набір колонок. Топові моделі в принципі продаються з окремим саундбаром – можна вважати, що це вже тренд.