На Львівській митниці викрили злочинну схему ввезення в Україну елітних авто без розмитнення (ФОТО)

1
1088

Слідчі ДБР викрили схему незаконного ввезення в Україну елітних автомобілів без сплати обов’язкових митних платежів, які потім продавалися за підробленими документами.

Схему було організовано на Львівській митниці, повідомляє прес-служба ДБР.

Як виявилося, автомобілі преміум класу незаконно ввозилися на територію України, або в режимі тимчасового ввезення, або з документами дипломатичних представництв іноземних держав, тобто не сплачувалися обов’язкові митні платежі під час ввезення на митну територію Україну. Після того шахраї виготовляли підроблені документи про митну вартість та походження автомобілів, а вже у  автомайстернях номери вузлів та агрегатів перероблялися під наявні свідоцтва власності. Такі нерозмитнені автомобілі продавалися на території України.

Зокрема, слідчі викрили факт незаконного ввезення автомобілю “Мерседес”, внаслідок чого державний бюджет недоотримав 658 тисяч гривень.

За цим фактом вже відкрито кримінальне провадження за ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем ). Проведено обшуки у службових приміщеннях Львівської митниці, а також за місцем проживання службових осіб митниці. Наразі встановлюється кількість автомобілів, які були незаконно ввезені на територію України за участю даних співробітників, та збитки, нанесені державі в результаті реалізації схеми.