На Львівщині встановлюють експериментальні дорожні знаки: що зміниться? (ФОТО)

0
1515

На Львівщині, на автомобільній дорозі Т-14-02 Східниця – Пісочна, в межах експерименту встановили нові дорожні знаки.

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Львівській області, пише “Цинічний Львів”.

У нових дорожніх знаках, зокрема, зміниться шрифт. Його розробив український шрифтар Андрій Константинов. Road UA – сучасний європейський шрифт, заснований на перевірених зразках британського та німецького екземплярів (на противагу радянському).

Окрім того, став змінним регістр: перша літера заголовна, інші – рядкові. “Відстань зчитування збільшується на 10%, коли перше слово у повідомленні або у власній назві починається з великої літери. У попередньому варіанті через моноширинні літери читабельність була гіршою. Розмір літер у нинішньому варіанті зумовлена дослідженням індексу читабельності – 100 мм літери на кожні 4,8 м відстані”, – кажуть у Службі автомобільних доріг.

Також змінюється колір та написи.

  • На знакові 5.51 буде не більше двох назв населених пунктів для кожного з напрямів та не більше семи населених пунктів всього. На знакові 5.54 – не більше трьох.
  • Знаки 5.58.2, 5.59, які позначають річки та озера, матимуть малюнок – хвилю. Текст буде по центру, тло – блакитного кольору.
  • Знаки 5.61.1 – 5.61.3 матимуть зелене тло, якщо позначають європейську мережу доріг, червоне – якщо міжнародну.

Українські власні назви транслітеруються англійською мовою.

“Форма. Для з’їздів на розв’язках пропонуємо застосовувати знак зі зрізаним краєм, який своєю формою підсилює сприйняття напрямку. Крім цього, за ініціативи Служба автомобільних доріг у Львівській області у співпраці із представниками вело спільноти Львівщини Lviv Bicycle Club, West Road Cycling, epiq club та Агенти змін розробили спеціальні знаки індивідуального проєктування “Випереджайте безпечно”, які вже можна зустріти на шляхах області, зокрема Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі та Т-14-02 Східниця – Пісочна”, – йдеться у повідомленні.

Експеримент на кожній ділянці окремо визначеної дороги триватиме щонайменше 3 місяці, зазначають у Службі автодоріг.