На Львівщині волонтери зібрали 60 мішків побутового сміття біля історичного костелу

0
1114

9 листопада біля  Магерівського костелу відбулася толока, участь у якій взяли понад два десятки  волонтерів. Серед них: команда БФ «Спадщина.UA» зі Львова, представники ЗМІ, гіди, керівництво департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Під час виїзду було повністю викошено самосів на доступних частинах даху та довкола споруди костелу, зібрано 60 мішків побутового сміття.

Окрім того, організували лекцію про історію костелу Пресвятої Трійці наукового співробітника Державного історико-архітектурного заповідника Руслана Звіра.

Змонтовано на споруді костелу 4 інформаційні стенди про історію міста Магерів, костелу Пресвятої Трійці, інші пам’ятки містечка та заходи БФ «Спадщина.UA» в межах проєкту.

Одночасно художник Юрій Сичов-Глазун увіковічнював костел олійним живописом на полотні, а галерея-кав’ярня «Штука» влаштувала «солодкий Магерів» – мазурики, шарлотки, маківники та інші смаколики.

На шляху додому обговорювали можливі концепції беззбиткового і неконфліктного із релігійним пристосування об’єктів культової спадщини в малих громадах, які більше не можуть використовуватися за своїм первісним призначенням.

Довідково:

Назва проекту: «Магічний Магерів».
Локація проекту: костел Пресвятої Трійці, смт.Магерів, Жовківський район, Львівська обл.

Завдання проекту: дослідження, перша технічна допомога, робота з громадою, промоція.

Ідея та втілення проекту – БФ «Спадщина.UA».
Команда проекту Ганна Гаврилів, Олег Стасюк, Любомир Пархуць, Ігор Юрчак, Марта Гурин, Оксана Кукурудза.

Проєкт «Магічний Магерів» реалізований задля популяризації культурної спадщини Львівщини, виховання в суспільства поваги до спадщини.