На Львівщині віднайшли документи УПА 70-річної давності(ФОТО)

0
1367
У місті Мостиська Львівської області “чорні копачі” знайшли два бідони з архівними документами Української повстанської армії, які пролежали там близько 70 років. Знахідку передали до музею.

Як пише “Цинічний Львів” про це повідомляє ТСН.

Як розповів один із шукачів історичних цінностей Андрій Савка, документи знайшли випадково у лісі за містом, під час чергової прогулянки з металошукачем. Серед знахідок – книжки, документи, протоколи, журнали здатовані 1940-1950-ми роками. Крім цього, також є замотаний в папері військовий квиток 1948 року одного зі співробітників НКВС, який “намагався продертися в лави УПА”.

Пошуківець припускає, що там також можуть бути архівні документи Сидора Ковпака – керівника партизанського руху опору в Україні, бо він був добре відомий у цих краях. Але ретельно вивчити знахідку поки не вдалося.

“Ми їх особливо не передивлялися, бо це національне надбання. При неправильному підході можна знищити документи”, – пояснив пан Андрій.

Наразі архівні документи пошуківці передали до Мостиського історико-краєзнавчого музею. Незабаром знахідку мають відправити на реставрацію.