На Львівщині в дитсадку пропагують “русскій мір”, – активісти (ФОТО)

0
2922

У нововідкритому дитсадку на Львівщині, що розташований у Вільшаницькій ОТГ Самбірського району активісти помітили пропагування російської культури серед наймолодших вихованців.

Про це йдеться у дописі ГО “Громада та ініціатива” на їхній сторінці у facebook.

Як повідомляють активісти: “Нещодавно стало відомо, що у Вільшаницькій ОТГ Самбірського району урочисто відкрили заклад дошкільної освіти “Лісова пісня”, у якому зможуть розташуватися 50 вихованців. Червону стрічку при відкритті закладу перерізали голова бюджетної комісії Львівської обласної ради та т. в. о. директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА. Окрім обласної влади, до відкриття дитсадка також долучилися місцева влада та підприємці”.

ГО “Громада та ініціатива” помітила у навчальній кімнаті дитсадка публічну демонстрацію персонажів російського мультфільму “Смішарики”: “Дуже прикро, що в уяві малярів-виконавців підрядних робіт не знайшлося місце для гарних персонажів українських мультфільмів, для прикладу відомого Петра П`яточкіна, Капітошка чи запорозьких козаків. Натомість, щодня діти будуть споглядати персонажів мультфільму, який виробляється студією комп’ютерної анімації «Петербург» за підтримки Міністерства культури та масових комунікацій Російської Федерації”.

Нагадаємо, що в області діє рішення Львівської обласної ради від 18.09.2018 № 745: “Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області”.

Раніше скандальний депутат Верховної Ради Максим Бужанський від фракції «Слуга народу» запропонував парламенту продовжити можливість викладання в середній школі російською мовою до вересня 2023 року.