На Львівщині спалили господарку вдові учасника АТО, яка сама виховує 7 неповнолітніх дітей (ФОТО, ВІДЕО)

1
8958

Багатодітній вдові учасника війни з Львівщини спершу погрожували, а тепер палять майно. Кілька місяців тому матір дев’ятьох дітей отримала від благодійника подарунок ‒ трикімнатний будинок у селі на Золочівщині. Та радість змінилась на постійну тривогу: спершу хтось підкидав записки з погрозами. Потім згоріла стайня. А за кілька днів ‒ ще й сарай, повідомляє Zaxid.net

Родина, в якій самотня мати виховує сімох дівчаток і доглядає за хворим батьком, у відчаї. Ночами стережуть єдине, що залишилось, ‒ свою хату.

«Мала вибігає, каже шопа горить. То такий вогонь був, бризнули чимось і підпалили», ‒ демонструє наслідки пожежі Марія Ракус.

На подвір’ї господарки пані Марії сьогодні, наче після вогняного буревію. Живність розгулює на згарищі, що залишилось від хліва та сараю. Вогонь знищив дрова на зиму, городній інвентар, дитячі візки та одяг.

«Тут практично зерно погоріло, птицю я заново маю купувати, бо я не маю чим годувати і не знаю, що мені робити. Сама виховую сімох дітей, чоловіка серце розірвалось після повернення з АТО, а це треба перекривати на зиму», ‒ скаржиться багатодітна мати Марія Ракус.

Чоловік пані Марії ‒ доброволець АТО, помер після повернення з фронту півроку тому. Родина виховувала дев’ятьох дочок, наймолодшій з яких виповнився лише рік. Тіснились в однокімнатній хатці. Благодійник придбав вдові трикімнатну оселю у тому ж селі Куровичі на Золочівщині.

Жінка не розуміє, кому впала в немилість на новому місці. «Я з сусідами тут лише «добрий день»‒ «до побачення», якщо я бачу їх раз на день. Я не конфліктна людина, не люблю сваритися, маю дітей і ними займаюся, мені роботи на день вистачає. Я не можу зрозуміти, хто мене звідси випихає», ‒ продовжує багатодітна мати Марія Ракус.

Стіни хати погрозами обписують невідомі. Обіцяють зробити усе, аби сім’я покинула житло.

«Ту записку я знайшла біля літньої кухні під час першої пожежі і пішла курей забрала, папір розгорнула, а там писало: я тебе попереджав», ‒ розповідає про погрози дочка Мар’яна.

Сусіди неговіркі, кажуть, нічого підозрілого не помічали, хоча вогонь ледь не перекинувся і на їхню господарку.

«Я про неї нічого поганого сказати не можу і спілкування не маю, а хто їй то все робить, я зовсім не знаю. В мене там на дорогу ніхто не пройде бо в мене пес», ‒ каже сусідка пані Ніна.

Пані Марія звернулась до поліції. У Золочівському райвідділку вивчають обставини пожеж, та кримінального провадження ще не відкрили. Родина ж тим часом потребує допомоги на відновлення господарки.