На Львівщині “проголосували” виборці, які знаходяться за кордоном

0
1338

30 жовтня у Старосамбірське відділення поліції звернувся місцевий мешканець  – колишній кандидат у депутати однієї з ОТГ та повідомив про те, що на двох виборчих дільницях району проголосували громадяни, які у день виборів, 25 жовтня,  перебували за кордоном.

Як передає “Цинічний Львів”, про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

За цим фактом слідчі Старосамбірського відділення поліції, за процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до двох років позбавлення волі.

29 жовтня у Дрогобицький відділ поліції  надійшло повідомлення від місцевого мешканця про те, що 26 жовтня під час підрахунку голосів на одній з виборчих дільниць району  було виявлено 15 заяв, написаних від імені різних людей написані одним почерком, про надання можливості голосувати за місцем проживання за станом здоров’я. До цих заяв були додані  довідки про те, що ці громадяни  не можуть самостійно пересуватися.

За цим фактом слідчі територіального відділу поліції за процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 – 3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – позбавлення волі до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. Досудові розслідування тривають.

Читайте також: Які депутати потраплять до ради Львівської ОТГ: поіменний список