На Львівщині палії знову почали спалювати суху траву, горить пів гори (ФОТО)

0
2055
фото ілюстративне

З приходом весни у Львівській області палії знову пачали спалювати суху траву і інший сухостій.

Відповідні фотографії опубліковані у телеграм-каналі Варта-1, передає “Цинічний Львів“.

Так сьогодні, 26 березня, невідомі підпалили траву біля міста Хирів Самбіського району. На фотографіях видно. що горить гора, поруч ліс.

Нагадаємо, з 2020 року передбачене посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків, та кримінальна відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.

Штрафи суттєво зростуть.

Якщо слова перевести в цифри, то:

1) за порушення вимог пожежної безпеки в лісах розмір штрафу складатиме від 1530 грн до 4590 грн; якщо це призвело до знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, або до виникнення лісової пожежі чи поширення її на значній площі – 15 300 грн;

2) за самовільне випалювання рослинності або її залишків розмір штрафу складатиме від 3060 грн до 6120 грн; якщо це відбулося в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – до 12 240 грн.

Для посадових осіб розмір штрафів передбачений на порядок вищий.

3) за забруднення атмосферного повітря передбачена кримінальна відповідальність і розмір штрафу сягатиме від 30600 до 61200 грн;
за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу – від 91 800 грн до 153 000 грн.
Отже, як бачимо, посилення відповідальності стосується лише збільшення розміру штрафів.