На Львівщині однорічна дитина проковтнула перстень з гострими кінцями

0
1703

Наприкінці минулого тижня до львівської обласної дитячої лікарні «Охматдит» привезли однорічну дівчинку, яка проковтнула дитячий перстень. Рентген показав, що перстень потрапив у дванадцятипалу кишку, має гострі кінці, якими зачіпився за краї кишки. Дитину відразу взяли в операційну.

Про це йдеться на сторінці медзакладу в Facebook, пише “Цинічний Львів”.

Дитячі хірурги готувалися до відкритої операції, бо надії, що небезпечну знахідку вдасться дістати ендоскопічно, було мало, повідомили на сайті «Охматдиту».

Мати дівчинки розповіла, що дівчинка бавилася перстнем разом зі старшою сестричкою і несподівано спробувати його на зуб. Старша дівчинка хотіла його забрати, але вийшло навпаки – вона проштовхнула його далі.

Рентген показав, що перстень потрапив у дванадцятипалу кишку, він розірваний, має гострі кінці і частину кишки гострим краєм затягнув всередину. Діаметром перстень був приблизно 2 см. До операційної з лікарем-ендоскопістом Мартою Лучак зайшли завідувач хірургічного відділення Олег Стеник і дитячий хірург Олег Содома, які готові були будь-якої миті перейти до відкритої операції.

«Перстень постійно зачіпався гострими краями за краї кишки, але нам вдалося дістати його без операції. Правда, маніпуляція була досить тривалою, ми з ним змагались близько двох годин», – повідомила каже лікар-ендоскопіст Марта Лучак.

На початку цього тижня дівчинку з лікарні виписали додому на амбулаторне лікування.

Останнім часом до лікарень доволі часто потрапляють діти, які ковтають різні предмети: деталі лего, конструктора, шпильки, гудзики тощо. Не у всіх ці предмети вдається дістати ендоскопічно, багатьом доводиться робити відкриті операції. Тож лікарі просять батьків не дозволяти дітям до 5 років бавитися іграшками з малими деталями.