На Львівщині маленька дитина проковтнула кілька десятків магнітних кульок (ПОДРОБИЦІ)

0
2120

6 вересня до Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ потрапила маленьке дівчинка, мешканка Дрогобиччини, яка проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора.

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Дев’ять кульок під дією магнітного поля утворили ланцюжок і потрапили в кишківник, ще 27 кульок утворили неправильне коло і потрапити в кишківник не могли. Дівчинку довелося терміново оперувати.

Як повідомила хірург ОХМАТДИТу Оксана Горбач, дівчинці 2 роки і 7 місяців. Вона третя дитина в сім’ї. Перші дев’ять магнітних кульок дитина проковтнула у п’ятницю, 4 вересня. Це бачили старші діти, але батькам не повідомили. Може боялися, що їм дістанеться за те, що не припильнували сестричку.

У суботу дівчинка проковтнула ще 27 магнітних кульок і лише тоді, коли у неї почалася блювота, старші діти розповіли батькам про магнітні кульки.

“Дев’ять кульок, які дитина проковтнула у п’ятницю, утворили ланцюжок, бо було сильне магнітне поле. І вони пройшли зі шлунка в тонкий кишківник. А ті 27 магнітних кульок, які дитина проковтнула у суботу, утворили неправильне коло і їх терміново треба було діставати. Кульки були діаметрои 4 мм, найвірогідніше, з якогось конструктора”, – каже Оксана Горбач.

Аби дістати ці кульки зі шлунка дитини, потрібний неабияке вміння і досвід Оперували дівчинку через кілька годин після госпіталізації. Із Чорнобильської лікарні покликали на допомогу досвідченого лікаря-ендоскопіста Олега Кочеркевича. Окрім нього, до операційної бригади увійшли дитячі хірурги Оксана Горбач, Олег Содома і лікар-анестезіолог Володимир Міщук.

За словами Оксани Горбач, дістати ті кульки ендоскопічно можна було тільки тоді, коли вони є у шлунку. Бо якщо пішли б у кишківник, то там дістати їх ендоскопічно практично нереально. Гарантії, що вони безперешкодно пройдуть через весь травний тракт не було. Тоді дитині довелося б робити традиційне оперативне втручання.

Дівчинці зробили інтубаційний ендотрахеальний наркоз і спробували діставати ті кульки ендоскопічно.

“Спершу нас не вдавалося. Кульки круглі, сльзьк іпостійно зіскакували з ендоскопічних петель, інших прискосувань. Але лікар Олег Кочеркевич – дуже досвідчений ендоскопіст. Згодом ми одна за одною дістали 27 кульок. Ті дев’ять, які потрапили у кишківник, вийшли природним шляхом”, – каже хірург.

Оксана Горбач розповіла, що торік довелося оперувати хлопчика, також з Дрогобицького району, який проковтнув металеві дробинки і тривалий час ходив з ними.

“Ці дробинки попритягували різні петлі кишківника і зробили фактично заворот кишківника. Оперативне втручання було дуже важке, широке. Ті дробинки довелося діставати з кишок, розтинати петлі. На щастя, дитина вижила”, – каже Оксана Горбач.

Лікарі просять батьків ретельно оглядати іграшки, якими граються діти до 3трьох років і не дозволяти їм бавитися тими, де є дрібні деталі: різноманітні кульки, деталі від конструктора тощо. Адже малим дітям хочеться все спробувати на смак, тож вони тягнуть до рота все, що викликає цікавість. А це може серйозно підірвати їхнє здоров’я і навіть загрожувати життю.

Нагадаємо, маленька дитина отримала 50% опіків тіла, поки п’яна бабуся спала.