На Львівщині хворим на коронавірус відмовляють у госпіталізації (ПОДРОБИЦІ)

0
4459
Гендиректор Львівського центру легеневого здоров’я Любомир Рак розповів про брак ліків та, чому не можуть розгорнути додаткові ліжка. Вперше інформацію про перенавантаження Центру легеневого здоров’я заявила Юлія Тимошенко на брифінгу у Львові. Ці слова одразу взявся спростовувати заступник голови ЛОДА Іван Собко.
Про це повідомляє “Високий Замок”, передає “Цинічний Львів”.
Кореспондент видання поцікавилася у генерального директора Центру легеневого здоров’я Любомира Рака, чи настільки загрозливою є ситуація.

“Чи відмовляємо у госпіталізації? Так, відмовляємо. Бо звертається набагато більше пацієнтів, ніж можемо госпіталізувати. Медиків вистачає. Але якщо розгорнути додаткові ліжка, то їх не буде кому обслуговувати. Маємо максимальну кількість ліжок, яку можемо розгорнути”, – розповів Любомир Рак.

Та і ліжка, до яких не підведений кисень, не мають сенсу…

“Звичайно. У нас 150 точок, до яких підведений кисень. Маємо двадцять кисневих концентраторів. Усі ліжка забезпечені киснем. Але якщо поставимо додаткові ліжка, кисню не вистачатиме. Система подачі кисню не може подавати більше, бо розрахована на певний об’єм. У такому випадку потрібно проводити реконструкцію усієї кисневої системи, встановлювати додатковий резервуар, проводити кисень. На це потрібні ресурси, час, фахівці.

Плануємо відкрити додатково тридцять ліжок, але мусимо пересвідчитися, що зможемо подати туди кисень. За нормативами НСЗУ в середньому в Україні на одну ковідну команду розраховано не менше дванадцяти працівників: троє лікарів і дев’ять медичних сестер (молодших і середніх). НСЗУ фінансує таку команду. В середньому в Україні одна команда обслуговує двадцятьох хворих на пневмонію чи ковід. У нас навантаження — сорок три пацієнти на місяць на одну ковідну команду. Більше пацієнтів медичний працівник не зможе фізично обслужити і надати кваліфіковану медичну допомогу”, – додав гендиректор Центру легеневого здоров’я.

Фінансування

“За нашими розрахунками на місяць потрібно на медикаменти десять-дванадцять мільйонів гривень. Тільки на медикаменти! За вересень ще не отримали нічого, за серпень отримали 3 700 000 гривень з НСЗУ за ковідним пакетом. З цієї суми три мільйони — доплата до заробітної плати працівникам, які лікують хворих з ковідними пневмоніями. У нас таких 140 працівників.

Щомісяця ця кількість змінюється, бо хтось іде у відпустку, хтось хворіє. Залишилося 700 тисяч. 500 тисяч щомісяця йде на оплату кисню: за півтори доби йде до чотирьох тон кисню. Нам дають у борг кисень, потім його оплачуємо. А ще треба придбати лабораторні реактиви, засоби захисту для медичних працівників, дезрозчини, рукавиці, маски, респіратори, щитки… Вкрай необхідні медикаменти у нас є, інші пацієнти купують самі. За нашими розрахунками, 80 відсотків медикаментів купує пацієнт, 20 відсотків надаємо ми, в тому числі кисень, лабораторні реактиви, наркотичні засоби, необхідні у реанімації пацієнтам, які перебувають у важкому стані”, – веде далі пан Рак.

Він додав, що людина, яка не має можливості купити ліки шукає можливість: позичає у родини, у друзів, помагають знайомі… Мовляв, це реалії, у яких ми живемо. “Медичні працівники, які лежать у нашій лікарні, хворіють, теж купують препарати самі. У квітні, травні, коли ще такої великої кількості хворих не було, ми могли забезпечувати хворих на 80−90 відсотків зі свого резерву. Але пневмонії тоді були легші і препарати для лікування простіші та дешевші.

Зараз, коли заповнені усі ліжка, коли у реанімації лежить дванадцять-п’ятнадцять пацієнтів, з них, як зараз, — семеро — на апараті штучної вентиляції легень, то наших коштів на медикаменти бракує”, – підсумував співрозмовник “Високого Замку”.

Нагадаємо, за добу в Україні виявили понад 7 тис. хворих на коронавірус.