На Львівщині через лікарську халатність помер маленький хлопчик (ФОТО)

0
1522

Однорічний Марко Печар зі Стрийського району, що на Львівщині, помер від рідкісної хвороби – синдрому Кавасакі. Мати хлопчика Юлія Печар звинувачує місцевих педіатрів у халатності та непрофесійності, адже медики не поставили вчасно діагноз.

Про це повідомляє zaxid.net, передає “Цинічний Львів”.

Два тижні хлопчика з високою температурою лікували від ГРЗ та фарингіту, не дивлячись на те, що таке лікування не давало жодного ефекту. Коли ж на вимогу батьків дитину скерували у “чорнобильську лікарню” до Львова, там її життя врятувати не вдалося.

Синдром Кавасакі лікували як фарингіт

Марко був другою дитиною 27-річної Юлії Печар з села Бережниця Стрийського району. 18 лютого цього року у нього різко піднялася температура до 38,2С0, відтак батьки одразу поїхали у поліклініку Стрийської ЦРЛ. Оскільки їхня дитячий педіатр була у відпустці, потрапили на прийом до іншого лікаря Василя Бунька. Він призначив протизастудні ліки і амбулаторне лікування.

Однак лікування вдома не давало результатів – у дитини була стабільно висока температура 38-39С0. Тому батьки звернулися у стаціонарне відділення до педіатра Марії Коцини. Лікарка діагностувала ГРЗ, фарингіт, гіпертермію і скерувала на лікування у денний стаціонар. Зі слів мами, упродовж тижня перебування у денному стаціонарі дитині кілька разів робили аналіз сечі і більше жодних обстежень не проводили.

Лікували антибіотиками. У той час у хлопчика вже з’явилися нові симптоми. Як згодом з’ясувалося, це були ознаки синдрому Кавасакі. Ця хвороба дуже небезпечна, адже уражає коронарні судини з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки.

“На 5-6 день були виражені ознаки хвороби: збільшені лімфовузли, малинові губи і язик, висип у паховій зоні, червона слизова оболонка очей, набряки долонь, – розповідає Юлія Печар. – Ми на той момент не знали, що це таке. Але ми це все показували лікарці. На що вона сказала, що під час ГРЗ можуть бути такі ознаки, що це фізіологічні собливості дитини. Вона на це не звернула увагу. Ми продовжували лікувати фарингіт”.

Тиждень лікування у денному стаціонарі не дав результатів, у дитини зберігалася висока температура. 28 лютого батьки звернулися з хворим сином у приймальне відділення Стрийської ЦРЛ, щоб малого госпіталізувати. Черговий педіатр Роман Николин після загального аналізу крові та рентген-обстеження призначив лікування.

Не зважаючи на те, що з’явилася підозра на пневмонію, лікар відправив хвору дитину додому. Це було у п’ятницю близько 17:00 і попереду були вихідні. Зі слів Юлії Печар, на прохання скерувати їх з дитиною до Львова лікар пояснив, що у такий час доби це неможливо.

Лише через два тижні, 3 березня, хворого Марка Печара скерували до Львова на консультацію до гематолога у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Як тільки батьки привезли дитину у ЗУСДМЦ, хлопчика одразу госпіталізували через критичні аналізи. У лікарні провели повне діагностичне обстеження – УЗД внутрішніх органів, серця, суглобів, лімфатичних вузлів, ЕКГ серця, рентген. Лікарі негайно призначили лікування відповідно протоколу хвороби Кавасакі – імуноглобулін та аспірин, але вже було запізно.

Усі зусилля львівських лікарів виявилися марними. У хлопчика стався розрив аневризми коронарних артерій і 8 березня він помер. Посмертно, за висновком паталогоанатома, було підтверджено діагноз “хвороба Кавасакі, розрив аневризми коронарних артерій”.

Тепер мама звинувачує у смерті дитини стрийських педіатрів, зокрема, Марію Коцину, яка вже фігурує в кримінальному провадженні через смерть іншої дитини.

Це справа понад трирічної давності, однак рішення суду у ній наразі немає. Спершу Юлія Печар з чоловіком звернулися зі скаргою на халатність лікарів у Стрийську ЦРЛ. Лише через два місяці після подання скарги – 9 липня – у районній лікарні відбулася медична рада, на якій розглянули випадок смерті дитини.

“Справу довго відкладали через карантин. Я сподівалася на об’єктивність головного лікаря, що він вживе заходів і звільнить Марію Коцину з роботи. Оскільки це вже не перший смертельний випадок у цієї лікарки. Головний лікар цього не зробив, – каже Юлія Печар. – Вони дали відповідь на скаргу, у якій вказали, що вони лікували правильно за протоколом фарингіт і пневмонію. А те, що діагноз і причина смерті була зовсім інша – вони того не визнають, кажуть: може, то ви у Львові підчепили”.

Нагадаємо, на Львівщині через лікарську халатність загинув молодий хлопець.