На Львівщині 19-річна дівчина потрапила у лікарню після вживання риби: її стан стабільно важкий

0
1119

У середу, 19 серпня, до центральної районної лікарні у Пустомитах госпіталізували 19-річну дівчину з ознаками ботулізму. У вівторок вона з’їла в’ялену рибу, а вже наступного дня у середу її самопочуття різко погіршилося. Пацієнтці ввели сироватку, однак її стан лікарні розцінюють, як стабільно важкий.

Про це інформує “Цинічний Львів” з посиланням на ZAXID.NET.

Зі слів медиків відомо, що дівчина з’їла неякісну в’ялену рибу. А на наступний день вона вже мала всі ознаки ботулізму. Спершу у неї була сухість в роті та горлі, порушення зору. Згодом додалося порушення ковтання та дихання. Дівчину госпіталізували до реанімації в центральній районній лікарні у Пустомитах.

Протиботулічну сироватку для пацієнтки привезли зі Львова. Лікарі одразу зробили ін’єкцію. Однак стан 19-річної дівчини залишається стабільно важким.

Лікарі розповіли, що причиною отруєння ймовірно стала неякісна в’ялена риба. Однак не відомо чи дівчина її придбала, чи приготувала сама.

Ботулізм — це інфекційне захворювання. Перші симптоми при отруєнні: загальна слабкість, головний біль, відчуття «туману» або «сітки» перед очима, подвоєння в очах. Потім наступає параліч м’язів язика, гортані, що може призвести до смерті. Температура тіла може бути нормальною або навіть зниженою. Як правило, клінічні прояви починаються через 36 годин. А причиною є вживання неякісних рибних, грибних, овочевих продуктів чи консерв.