На Дрогобиччині керівник комунального підприємства завдав матеріальних збитків підприємству на суму понад 400 тис грн

0
579

Через службову недбалість, допущену керівником, підприємству завдано матеріальні збитки на суму в понад 400 000 гривень.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП у Львівській області.

Співробітники Управління захисту економіки у Львівській області, слідчі Дрогобицького відділу поліції, працівники Дрогобицької місцевої прокуратури та прокуратури області викрили  директора комунального підприємства, який безпідставно збільшив видатки на закупівлю пального.

Встановлено, що упродовж січня 2017 року через систему публічних закупівель ProZorrо  комунальним підприємством проведено процедуру відкритих торгів із закупівлі нафтопродуктів. За їх результатами з фірмою–переможцем було укладено договір про поставку паливно-мастильних матеріалів вартістю понад 15 мільйонів гривень.

Згодом 57-річний посадовець, порушуючи вимоги ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі», укладає з цим же підприємством додаткові угоди, в яких безпідставно завищує ціну за літр пального – без обґрунтованого, документально підтвердженого коливання ціни на ринку. Внаслідок таких дій КП зазнало майнової шкоди на суму в 434 000 гривень.

Обвинувальний акт був скерований на розгляд суду. Його рішенням зловмисник визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Чоловіка засуджено до позбавлення волі строком на 3 роки (з випробувальним терміном 2 роки) із позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов’язаною із виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на 2 роки. Крім того він  оштрафований на 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4 250 гривень).