“Милують око” – у Львові в ботанічному саду цвітуть яскраві рододендрони(ФОТО)

0
790

У травні у Ботанічному саду Львівського університету ім. І. Франка, що на вулиці Черемшини 44, яскраво цвітуть рододендрони. Їх назва з грецької мови перекладається як “троянда” та “дерево”.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на ” 032.ua”.

Як розповів директор ботсаду університету ім. І. Франка Андрій Прокопів, рододендрони можна поділити на дві групи. Зокрема, листопадні кущі, які скидають листки на зиму та цвітуть впродовж квітня. Також зимозелені, що залишаються взимку з листками та зацвітають у травневу пору. Наразі вони милують око у ботсаду.

“У нас є велика колекція рододендронів, вона одна з найбільших  колекцій  в Україні. Палітра кольорів різноманітна. Розпочинаючи від білого, насиченого жовтого, різних відтінків рожевого. За формою вони також відрізняються. Для прикладу, бувають дзвоникоподібні, широкорозкриті”, – додає Андрій Прокопів.

Цього року “травневі” родорендендрони досі квітнуть у ботсаду Франокового університету. Зокрема, це відбувається завдяки сприятливій погоді. Вони люблять багато вологи.

 

Зазначимо, у період карантину у Ботанічному саду Львівського університету ім. І. Франка не проводять дні відкритих дверей. На сторінці ж ботсаду у Facebook регулярно публікують атмосферні фото, щоб всі охочі могли насолоджуватися красою.