Ми вимагаємо посадити Свинарчуків та всіх причетних до розкрадання в армії, бо – це бізнес на крові, – Святослав Сірий

0
968

Минулої суботи у Києві Національний корпус разом з Національними дружинами та небайдужими громадянами провели акцію проти мільйонного розкрадання найближчим оточенням президента в оборонній сфері. Тисячі націоналістів зібралися в столиці з вимогами до влади покарати злодіїв, які цинічно наживаються на українській армії під час війни. Попри гучні заяви Порошенка про “відрубування рук”, влада не робить нічого, щоб притягнути друзів Петра Олексійовича свинарчуків до відповідальності.

Кореспондент ІА «Цинічний Львів» поспілкувався з лідером Національного корпусу Львівщини з приводу цієї акції та майбутніх дій націоналістів.
В суботу в Києві відбулася акція, яку проводив Національний корпус і Національні дружини. Яка основна мета і які наслідки цього протесту?

Нещодавно видання BIHUS.info оприлюднило розслідування з приводу розкрадання в оборонній сфері за участі суб’єктів, у вигляді найближчого кола друзів президента, та об’єктів – заводів у власності президента. Ми вимагали посадити Свинарчуків, конфіскувати їхнє майно та притягнути до кримінальної відповідальності усіх, хто був причетний до їхньої схеми та посадити у в’язницю, бо це – бізнес на крові. Ми просили виконати умови протягом одного тижня, та нас не почули. Тому ми вийшли на шеститисячний протест під адміністрацією Президента, щоб задати йому питання, «Чому Свинарчуки не за гратами?». Прийшовши на місце події, ми побачили декілька сотень чи то тисяч поліцейських, які без жодних підстав та рішення суду загородили одну з вулиць Києва, яка веде до адміністрації Президента, та не пустили нікого. Цими діями вони спровокували сутички та унеможливили пошук відповіді на питання, яке зараз турбує кожного українця.

Чи вийшов хтось із представників адміністрації Президента до вас?

Ніхто нікуди не вийшов, не прийняли жодних вимог. Тоді ми отримали інформацію, що Президент рухається до Черкас. Там він мав зустріч майже всім складом. Андрій Білецький, як лідер Азовського руху, дав заклик, і активісти рушили в Черкаси. Їх по 12 разів зупиняла поліція для перевірки. Їх обганяли десятки автобусів, машин, міні-бусів, їхали поліцейські, спецпризначенці. Всі побоялись за президента. Ми прибули на місце і зайшли на сцену, щоб задати питання Президентові, а він втік. Його пробували догнати та зупинити кортежом, дізнатися чому він не хоче спілкуватися з українським народом. Коли 5000 людей прийшли до нього на Банкову щоб поговорити, він відправився до Черкас. Коли декілька сотень приїхали в Черкаси щоб задати це питання, він втік, як щур з корабля. В результаті відбулися сутички з поліцією, які його невиправдано захищали.

Розкажіть більше про конфлікт ваших активістів з поліцією. Чи є затримані?

Відразу на наступний день було затримано 7 активістів Національного корпусу. Всі семеро є ветеранами Азову, які звільняли Маріуполь, Маріїнку, реалізовували Широкінську операцію. Вони затримані без необхідного рішення суду, без присутності понятих проводили обшуки в їхніх домівках. Під час їхньої їзди їм розбили вікно в автівці, вибили плече Дмитру Кухарчуку, голові Національного корпусу Черкащини. Після допитів п’ятьох відпустили, двох залишили. Зараз відбувається суд по мірі запобіжного заходу для них. Інкримінують хуліганство, протидію працівникам поліції та організацію масових заворушень – класичну статтю політичних репресій.

Зараз Національний корпус заявляє про інформаційні атаки з боку команди діючого Президента, виборчого штабу Порошенка. Як ви це прокоментуєте?

Порошенко дав команду на всіх рівнях щоб дискредитувати рух і поширити інформацію, що наші активісти – руки Кремля.

В суботу планується ще масштабніша операція, яка буде проходити без політичної символіки – громадяни України, люди з Азовського руху, кияни приєднаються для того, щоб дотиснути історію і закрити питання, коли Свинарчуки будуть сидіти за ґратами, коли його найближче оточення буде покаране за розкрадання оборонки. Матеріалів на ці справи більш ніж достатньо, і відбріхуватися вже ніхто не в силі. Ні він, ні його друзі, ні силові структури.

Якщо вимоги не будуть виконані, ми збиратимемося щотижня, а агресивний характер щоразу посилюватиметься.