“Ми вдячні за її творчість і патріотизм, за теплі слова і залишені спогади”: померла відома українська художниця-шістдесятниця(ФОТО)

0
2044
Людмила Семикіна померла вчора, 12 січня, о 5-й годині ранку у віці 95 років.

Про це повідомляє “Цинічний Львів” з посиланням на ДІЛО.

“З сумом повідомляємо, що сьогодні 12 січня о 5-й годині ранку у віці 95 років відійшла у вічність Людмила Семикіна – видатна українська художниця-шістдесятниця, майстриня декоративного мистецтва, заслужений художник України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та Премії ім. Василя Стуса.

В радянський період вона зазнала переслідування з боку влади. У 1968 році вона підписала славнозвісний лист 139-ти діячів української культури на захист українських політв’язнів і разом з Аллою Горською та Галиною Севрук відмовилася на вимогу влади відкликати свій підпис, за що була виключена зі Спілки художників УРСР, а поновлена була аж у 1988 році з офіційним формулюванням: «За відсутністю факту звинувачення»,-  повідомив В’ячеслав Руденко у спільноті “Музей шістдесятництва”.

Людмила Семикіна була співавтором знищеного владою вітражу до 150-річчя Т.Шевченка у Київському університеті (1964 р.), автором костюмів до кінофільму “Захар Беркут” (1970-71 рр.), створила серії строїв за національними традиціями «Скіфський степ», «Поліська легенда», «Княжа доба», «Ретро», «Модерн» (1965–1996). Постійну експозицію Музею шістдесятництва прикрашають створені нею свого часу для друзів-шістдесятників свити і костюми, фото і документи.

Ми вдячні Людмилі Миколаївні за її творчість і патріотизм, за теплі слова і залишені спогади. Висловлюємо щире співчуття родині. Світла пам’ять!” – зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, коронавірус забрав життя доброї та чуйної вчительки.