«Ми прийшли на мирну акцію, а нас зустріли 200 петушок»: Святослав Сірий про акцію НК у Франківську

2
981

У вівторок, 19 березня, в Івано-Франківську під час мирної акції «Свинарчуків Порошенка за грати», яку спільними силами організували «Національний корпус» та «Нацдружини» відбувся розгін учасників. Святослав Сірий, представник «Національного корпусу» Львівщини поспілкувався з журналістом «Цинічного Львова» та розповів, як все було насправді та чому так трапилось.

Святославе, опишіть детальніше ситуацію, яка відбулася у Івано-Франківську.
Ще до візиту Порошенка в Івано-Франківськ «Національний корпус» запланував мирні акції «Задай питання Петру Порошенку» і «Свинарчуків Порошенка за грати», у яких брали участь люди різного статусу, віку і статі: від студентів до ветеранів війни. Хочу наголосити, що ми одразу заявляли, що акція мирна, жодних протистоянь не планувалось.
Ми очікували на адекватну реакцію, бо розуміли, що закон на нашому боці і згідно з Конституцією ми маємо право на свободу слова і участь у громадських заходах.

Та не сталося як гадалося… Коли ми прибули на місце, нас «з хлібом сіллю» зустріли 200 “петушок”, як ми їх вже називаємо. На правду, з’явилось відчуття дежавю, як у ситуації з Януковичем 2013 року. Ці молодики спортивної зовнішності викрикували «Ви чо сюда прийшли?», налетіли на нас і відразу вступили у конфронтацію.

Одразу було видно, що контролювали ситуацію місцеві правоохоронці, які особливо активних дій для забезпечення громадського порядку не робили. Можливо, вони чітко розуміли сценарій, а тому абсолютно спокійно сприяли розгортанню сцени: не арештовували учасників вищезгаданої спортивної організованої групи і не встановлювали їх особи.

Ця ситуація доводить, що очільник держави замість того, щоб зайняти чітку позицію і прийняти правильне чоловіче рішення, робить все навпаки: намагається розігнати мирний протест, називаючи його учасників, представників «Нацдружин» і «Національного корпусу», які на 100% є ідейними націоналістами «руками Кремля». І йому байдуже, що деякі з них є учасниками війни на сході України, які готові віддати за свою державу життя.

Чи є інформація про те, хто організував прихід тітушок і чи вони застосовували фізичну силу до учасників акції, серед яких були жінки та неповнолітні дівчата?
Їх появу однозначно організували люди, які відповідали за приїзд президента, зокрема губернатор та, як я вже казав, правоохоронні органи. Ці ПеТушки не соромились підіймати руку: видирали дівчатам з рук плакати і штовхали старших жінок. І це не пусті слова. Доказом є те, що молодий хлопець сімнадцяти років і вісімнадцятирічна дівчинка потрапили до лікарні з легкими тілесними, бо їх просто затоптали під час всього цього місива. Я гадаю, що вони мали чіткий план саме силового розгону.

Чи були ще якісь наслідки такої незапланованої сутички?
Розповім про один з них. Ми вели онлайн-трансляцію з Івано-Франківська на нашій сторінці у Facebook. Це відеодоказ, на якому ми чітко оголошуємо наші вимоги і факт того, що акція мирна. А ще на відео було видно, хто перший напав. Цікавий збіг подій: одразу після завершення протесту більшість сторінок «Національного корпусу» у Facebook раптом забанили. Не маю сумнівів, що це справа рук вірних порохоботів, в тому числі Адміністрації Президента.
Але ми шукаємо альтернативні способи поширення інформації, для того, щоб українці знали правду і розуміли, хто такий Петро Порошенко насправді. Це той, що вибрав не народ України, як мало би бути в ідеалі, а своїх товаришів, які під його покровом розкрадають оборонку, яка водночас є потужним джерелом піару.

Як сприймають люди, подібні акції «НК» у різних містах?
Люди нас однозначно підтримують. Навіть на прикладі ситуації у Франківську. Коли ми вирушали нас було трішки більше ніж сто осіб, а повертались назад вже в компанії декількох сотень іванофранківців різного віку. Вони підтримали нас, бо зрозуміли нашу позицію, бо почули нас. Більшість з них після цього офіційно приєднались до лав «Національного Корпусу», щоб в подальшому разом з нами протидіяти подібним історіям.

Про що, на Вашу думку, свідчить ця ситуація?

Ми всі вкотре переконались, що візити Порошенка до різних міст України – чистої води «показуха» і збір бюджетників. Серед них навряд можна знайти ідейних людей, які дійсно готові за нього голосувати.

До прикладу випадок з останніх його відвідини Хмельницького та Івано-Франківська: на привітання «Слава Україні!» йому навіть ніхто не відповідає, а аплодують тільки ті, кого привели насильно.

Яким буде наступний крок «Національного Корпусу»? Відомо, що вже цієї суботи знову планується акція, чи відбудеться вона? Яка передбачувана кількість учасників і хто з гостей буде присутній?
Без сумнівів – акція відбудеться! Приємно розуміти, що наш протест розпочався три тижні тому лише з кількох сотень людей. На останній акції у Києві, на Майдані Незалежності нас вже було 10 000. А цієї суботи О 12 годині, на тій самій локації ми очікуємо вже більше ніж 10 000 учасників акції «Свинарчуків Порошенка за грати» без партійної символіки.
Гостями заходу будуть відомі українці, старожили-націоналісти, учасники Революції Гідності, представники «Самооборони» та безлічі громадських організацій, і, звісно, члени «Національного корпусу» на чолі з лідером партії Андрієм Білецьким, а також позафракційним депутатом Верховної Ради і екс-бійцем полку «Азов» Олегом Петренком.
Ми раді, що сьогодні «Свинарчуків Порошенка за грати» об’єднує багатьох українців, незалежно від їх політичних поглядів, бо у всіх нас одна мета – справедливість!