Мова окупанта в Раді: нардепи зареєстрували скандальний законопроект

0
934

Скандальний нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський та депутат від “Опозиційної платформи – за життя” Олег Волошин зареєстрували антиукраїнський законопроект про внесення змін до Регламенту ВРУ щодо мови роботи.

Про це пише “Цинічний Львів”, посилаючись на “Вголос”.

Законопроект пропонує у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради встановити, що мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону “Про державну службу”, є державна мова. У чинному ж положенні відповідного пункту цієї статті вказується, що мовою роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб є державна мова. Крім того, депутати пропонують встановити, що відповідно до статті 10 Конституції України в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України.

Також запропонованими змінами встановлюється, що народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія закону “Про державну службу”, на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступу, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі, за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

У пояснювальній записці до законопроекту його автори зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту ВР встановлено, що мовою роботи Верховної Ради є державна мова, то в ньому “не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання і захисту російської, інших мов національних меншин України”.

Вони вважають, що необхідно врахувати, що “російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо”.