Монтаж і підключення трекової трифазної системи

0
401

Трифазні трекові системи володіють унікальними споживчими характеристиками. Зважаючи на свою унікальність вони набули широкого поширення в побуті і комерційному напрямку. З ними вдається оформити інтер’єр в необхідному стилі і забезпечити виконання заданої світлової сцени. Універсальність конструкції, легкість монтажу дозволяють значно спростити поставлені завдання при проектуванні освітлювальних систем.

Про що необхідно знати при виборі шинопровода?

Всі роботи з монтажу та підключення бажано довіряти фахівцям. Необхідно розуміти, що трековий шинопровід являє собою ізольований профіль – провідник струму, укладений в міцний полегшений алюмінієвий кожух. Внутрішні мідні напрямні служать для підключення електричної частини. Завдяки специфіці конструкції світильники можна рухати уздовж направляючої, тим самим змінюючи напрямок світлового потоку. Всі роботи, включаючи налагодження і регулювання, бажано здійснювати при відключеному живленні.

Освітлювальний шинопровід зазвичай поставляється довжиною від одного до трьох метрів. У разі необхідності його допускається обрізати в потрібний розмір. Кілька окремих фрагментів без проблем вийде зібрати в необхідну секцію. Таким чином, створюються квадратні, прямокутні, багатокутні і системи інших форм. Фактично це дозволяє їх адаптувати під конфігурацію певного заданого приміщення, втілити в реальність будь-які дизайнерські ідеї.

Завдяки наявності корпусів різного кольору (білий, чорний, сірий), трифазний шинопровід не складе труднощів інтегрувати в будь-який інтер’єр. Його легко вписати в дизайн квартири, будинку, магазину одягу, супермаркету, офісного простору, розважального закладу і т.д. перетин профілю треку може бути овальної або прямокутної форми. Подібна особливість надає певної гнучкості, зручності під час планування інтер’єру і зовнішнього оформлення простору.

Монтаж шинопровода до поверхні забезпечується за допомогою спеціальних підвісів для треків або накладним способом. Існують і варіанти вбудованого типу. Системи, при необхідності, допускається встановлювати на стіни. Всі роботи здійснюються з використанням відповідних комплектуючих, зокрема з’єднань, за допомогою яких відбувається об’єднання частин треків в конструкції потрібної форми.

Центральний трековий струмопровід служить для створення лінійних секцій і забезпечення їх підключення до мережі 220 вольт. Зокрема, вибравши два триметрових шинопроводи, вийде їх об’єднати в систему довжиною 6 метрів. З’єднувати секції під кутом 90 градусів найкраще за допомогою L образної фурнітури внутрішнього або зовнішнього типу. Досить зручно користуватися коннектором зі змінним кутом, завдяки чому відносно просто домогтися розташування треків під 130 градусів один щодо одного.

У випадку зі стелею, що має кілька рівнів, використовується фурнітура з гнучким кутом з’єднання. Таким чином, вдається створювати конструкції шинопроводів практично з будь-якою геометрією. За допомогою Т образного з’єднання можливе об’єднання в одну систему одночасно трьох секцій. Більш цікавим в цьому плані виглядає Х подібний елемент, що забезпечує можливість хрестоподібного монтажу. У крайніх секціях, з торців встановлюється заглушка для шинопровода.

Необхідно відзначити, що в трифазних трекових системах необхідно правильно позиціонувати сполучну фурнітуру. Зазвичай на ній, як і на шинопроводі, є бурт, поруч з яким розміщується Нульова шина. Додамо, що фурнітура може бути правого і лівого виконання. Це впливає і на розташування нульової шини. Зазвичай у відповідних країв наноситься маркування L і R зі стрілочкою. Стикування необхідно завжди проводити за схемою “L-R” або “R-L”, і ніяк інакше. Це правило справедливо для всіх існуючих трекових систем.

Підключення шин до кабелю електричного живлення виконуються із застосуванням мережевих адаптерів або струмопроводів (правих і лівих). Варто враховувати правила кріплення світильника до підвісного шинопроводу. Кабель живлення краще захищати автоматичним вимикачем на 16 ампер. Всі роботи необхідно виконувати при відключеному живленні. Адаптер, у випадку з трифазним шинопроводом, дозволить вибрати необхідну лінію. Для цього достатньо повернути коліщатко в одне з положень, будь то 1, 2 або 3.

Однофазний і трифазний шинопровід

Зрозуміти різницю відповідного підключення просто. Досить згадати будову звичайного електричного кабелю. Найчастіше він складається з трьох жив, включаючи фазу, нуль і заземлення. Однофазний шинопровід включає виключно два провідника. Один з них фаза, інший нуль. Всі світильники, які будуть до нього підключені, зможуть одночасно включатися і одночасно вимикатися від загального вимикача. Перевагою способу вважається його простота і доступність.

Відповідно в трифазному шинопроводі чотири провідника-три фази і один нуль. Змінний струм тече між однією з пар. Така особливість дозволяє створювати 3 незалежних, групових підключень різних світильників і управляти ними окремо встановленими вимикачами. Варіант зазвичай використовується у великих торгових центрах, кінотеатрах, офісних будівлях, де є маса освітлювальних систем різної потужності, при цьому на мережу впливає досить серйозне навантаження.

Експерти магазину світильників E27.UA завжди допоможуть підібрати і купити трифазну трекову систему з доставкою по Києву та всій території України.