Матвій Данилюк – єдиний герой Крут, який побачив незалежність України (ФОТО)

0
807

У селі Ватинець Горохівського району, що на Волині, похований єдиний учасник легендарного бою 1918 року, який дожив до незалежності України. Матвій Данилюк прожив 103 роки і до останнього не полишав свого улюбленого заняття – риболовлі. Мешканці села Ватинець поділилися спогадами про легендарного земляка, пише ZAXID.NET.

“То була людина-чудо, такий енергійний, такий життєлюб, сім’янин, сусід, взагалі хороша людина. Любив рибалити. Все боровся за Україну. Де б він не йшов ще тоді – за радянської влади – все казав: “Слава Україні!” – описує свого земляка родичка Матвія Данилюка Надія Головчук.

Зі слів односельців, героя називали лагідно Дід Матвій. Довгожитель мав шану і авторитет. Проте боєць усе життя беріг свою таємницю. У 1918 він у складі Київської юнацької школи ім. Богдана Хмельницького брав участь бою під Крутами.

“Те, що він брав участь у бою під Крутами, тоді, як я ще ходила в школу, то того не знала. Аж почала працювати, отоді вже цю історію почали дізнаватись. Але те, що був під Крутами, він ніколи тим не вихвалявся. У нього навіть був прапор, який він стільки років тримав зашитим у подушці”, – розповіла вчителька Ватинецької школи Світлана Киричук.

Після повернення в село улюбленим заняттям діда Матвія була риболовля. Пропадав на річці Чорногузці цілими днями, а ще навчав рибалити дітлахів.

Матвій Данилюк прожив 103 роки із дружиною Мариною, яка померла на 101-му році життя. Мав трьох синів, усі воювали у Другу світову. Помер Матвій Данилюк у 1994 році, таки побачивши Україну незалежною.