Масові протести у Єрусалимі через “угоду століття” Трампа

0
616

У Єрусалимі після проголошення так званої угоди століття, запропонованої президентом США Дональдом Трампом щодо врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, почалися масові демонстрації. На Західному березі річки Йордан поранення отримали 22 особи.

Протестувальники зіткнулися з ізраїльськими військовослужбовцями, які стежили за громадським порядком. Під час мітингів виникли сутички. Про це повідомляє The Jerusalem Post.

Учасники протестів запалювали покришки, закидували солдатів камінням і пляшками із запальною сумішшю. Військові застосували сльозогінний газ.
Поліція в Єрусалимі заявила, що демонстрація незаконна і затримала декількох мітингувальників.

Водночас, палестинські збройні формування у Секторі Гази закликали до всеосяжного страйку всіх об’єктів життєзабезпечення у Газі, за винятком медичних закладів. Страйки повинні розпочатися у середу, 29 січня.

Відзначимо, що вчора, 28 січня, президент США Дональд Трамп представив мирний план своєї адміністрації для вирішення близькосхідного конфлікту. Мовиться про визначення кордону між Ізраїлем і Палестиною.

Водночас, президент Палестини Махмуд Аббас відкинув пропозиції врегулювання конфлікту і різко розкритикував мирний план Дональда Трампа. За його словами, Палестина готова вести переговори з Ізраїлем за участю міжнародних посередників – Росії, США, ООН і ЄС.

Що передбачає план Трампа:

  • створення Палестинської держави зі столицею в Східному Єрусалимі. Передбачається, що її територія буде чи не вдвічі більшою за територію, що нині перебуває під контролем Палестинської автономії;
  • визнання окупованих Ізраїлем поселень на Західному березі річки Йордан ізраїльською територією;
  • створення спільного комітету США та Ізраїлю для визначення кордонів майбутньої Палестинської держави;
  • вжиття заходів для боротьби з тероризмом на палестинських територіях, зокрема роззброєння ХАМАСу і демілітаризація Сектору Гази;
  • Єрусалим лишається неподільною столицею Ізраїлю (у січні 2018 року США вже визнали його столицею Ізраїлю й відкрили там своє посольство);
  • інвестиції на суму понад 50 мільярдів доларів у нову Палестинську державу протягом 10 років — але незрозуміло, хто саме їх надаватиме. Це має призвести до створення 1 мільйона робочих місць і подвоєння палестинського ВВП;
  • протягом 4 років Ізраїль не буде створювати нових поселень, аби в цей час проводити з Палестиною перемовини щодо її державності.