Маски не допомагають: лікарі закликають не використовувати їх від коронавірусу

0
1284

Головний хірург США доктор Джером Адамс закликав американців не носити респіраторні маски для запобігання зараження коронавірусом.

Про це він сказав в ефірі Fox News, пише УНІАН.

“Є заходи, до яких можна вдатися, щоб забезпечити свою безпеку. І є речі, які не варто робити. І одна з речей, які широкому загалу робити не варто, – це купувати маски”, – розповів хірург.

За словами лікаря, маски насправді не допомагають. “Ефективність масок для запобігання поширенню коронавірусу серед широкої громадськості не доведена. До того ж люди, які схильні купувати маски, не знають, як їх правильно носити”, – сказав він.

Адамс додав, що люди, які не знають, як правильно носити маски, зазвичай часто чіпають обличчя і тим самим можуть посилити поширення коронавірусу.

“Я хочу, щоб американські громадяни розуміли, що є заходи, які можна вдатися, щоб убезпечити себе. Потрібно часто мити руки, по 15-20 секунд. При кашлі та чханні потрібно прикриватися рукою. Також потрібно здійснювати соціальні заходи обережності і залишатися вдома в разі хвороби, а також триматися подалі від хворих людей. Все це – важливі заходи для запобігання зараження коронавірусом”, – сказав він. Також за словами Адамса, від сезонного грипу в США щорічно помирають 18 тисяч осіб.

Водночас думку американського лікаря підтримали і в українському МОЗ. Так, заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко на брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції заявив, що  Нагадаємо, що в США від коронавірусу одна людина померла в окрузі Снохомиш, ще п’ять – в окрузі Кінг штату Вашингтон.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість випадків зараження COVID-19 досягла 89 тисяч. Понад 3000 людей померли від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією. З них 127 смертельних випадків зафіксували за межами Китаю.