Мандруй Львівщиною: топ-7 цікавих та оригінальних місць для незабутнього літнього відпочинку

0
1712

Літня пора – це ідеальний час, аби відправитися в мандри, відкривати для себе нові простори і запастися натхненням та враженнями на весь рік.

   Зважаючи на ситуацію у світі з коронавірусом,  радимо Вам не ризикувати своїм здоров’ям, а  ліпше пакувати рюкзаки і відправитися в подорож Львівщиною, бо наша Львівщина нічим не гірша за іноземні курорти. Це  край багатий на чудові і мальовничі місця.

    Окрім популярного серед туристів маршруту відомими замками – «Золота підкова»(більшість точно чули про неї та й, думаю, встигли відвідати), існує чимало інших менш відомих, проте чудових та  вартих Вашої  уваги і часу місцин.

     Кореспондент «Цинічного Львова» підготувала для Вас список місць, які обов’язково варто відвідати:

  • П’ятничанська вежа. Розташована ця мальовнича вежа в с. П’ятничани Жидачівського району лише в 50 км від Львова. Це кам’яна оборонна вежа – одна з небагатьох пам’яток раннього періоду кам’яного оборонного будівництва на теренах Галичини, яка в доброму стані дійшла до нашого часу. Це унікальна пам’ятка оборонної архітектури, що представляє мілітарний об’єкт, зведений з каменю близько  ХІV-ХV ст., який доніс до нас повну і незмінену стилістику готичної будівлі, що теж є рідкістю для регіону. Як оборонний об’єкт вежа увібрала в себе декілька функціональних елементів: сторожового поста, вежі-брами, вежі-донжона і вежі — місця останньої оборони.

  • Тустань –  ціле місто-фортеція, що знаходиться у с. Урич Сколівського району ( 109 км від Львова).Це  унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХVІ століття, аналогів якої немає в Європі. Це місце – де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середньовіччя. Це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Одночасно Тустань є цікавою пам’яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.

Екскурсія "Фортеця Тустань + сирна дегустація' | Афіша розваг Львова

  • Стільське городище. Лише за 42 км від Львова, поблизу міста Миколаєва і сіл Стільсько, Ілів і Діброва є одне унікальне місце – історико-культурний комплекс Стільське городище, яке походить з VIII – середини ХІ століть. Саме тут колись була столиця Великої (Білої) Хорватії. Місто на той час було просто велетенським: укріплена площа сягала понад 250 га, а довжина валів і оборонних стін близько 10 км. Для порівняння Київ на той час мав площу лише 9,8 га. Різниця вражає, а взагалі тоді жодне слов’янське поселення не могло похвалитись такими розмірами.

Столиця Білої Хорватії на території України руйнує російський міф ...

  • Місто Жовква і Крехівський монастир. «Ідеальне» місто доби Ренесанс – Жовква, яке розташоване лише за 25 км від Львова, приваблює своїми архітектурними пам’ятками: замок Жолкевських (1594 р.), який був резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського, кафедральний костел Святого Лаврентія (1606 р.) з падаючою дзвіницею та некрополем родини Собеських та Жолкевських. Також у Жовкві збереглись Василіянський монастир з Храмом Серця Христового (1612 р.) та мощами святого Партенія і унікальними розписами в стилі українського модерну; комплекс Домініканського монастиря з ранньобароковим костелом (1655 р.); синагога (1692 р.); Звіринецькі та Глинські ворота; міські мури та вежі. До речі, це місто за кількістю архітектурних пам’яток займає друге місце після Львова.У Жовкві варто відправитися на 12 км на захід і відвідати Крехівський монастир – комплекс монастиря розташований серед пагорбів, покритих буковим лісом. У цей комплекс входять церква Святого Миколая з двома чудотворними іконами – Крехівської Пресвятої Богородиці та Святого Миколая; дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці; келії; оборонні стіни та вежі. Біля монастиря, в лісі, знаходиться джерело з цілющою водою і печерна церква та келії Св. Іоіла.

Жовква – МІСТО ЕМ

Крехівський монастир Отців Василіян з висоти пташиного польоту

  • Вітряки в Старому Самборі. Зараз  світом шириться тенденція до зменшення чи повної відмови від традиційних джерел енергії, які є невідновлювальними, а також страшенно забруднюють навколишнє середовище.  Тому їх замінюють альтернативними джерелами енергії – сонце, вітер, вода. На Львівщині існує величезна вітрова електростанція. Щоб побачити на власні очі, як вона працює, радимо відправитися  за 120 км від Львова на Старосамбірщину. Тут  працює десять турбін. Вітряки виробляють 80 млн кВт⋅год у рік. Цього достатньо, щоб забезпечити повністю Старосамбірський, Турківський і частину Самбірського районів. Вітряки крутяться не завжди. Вони запускаються при швидкості вітру 3 м/с і зупиняються при 25 м/с. Сприятлива швидкість вітру – 10-12 м/с.

Вітер змін: як за 100 кілометрів від Львова працює вітроелектростанція

  • Поморянський замок. Ренесансний замок, який знаходиться лише у 95 км від Львова,  у Поморянах Золочівського району був збудований у першій половині XVI століття. Його будівничим є подільський воєвода Ян Сєнінський. 1620 року Якуб Собєський купив Поморяни разом із 17 навколишніми селами. Замок став не лише улюбленою резиденцією його сина Яна ІІІ Собєського, куди він приїжджав на полювання і організовував різні прийоми, але й також це була ключова оборонна фортеця під час турецьких воєн. 1876 року замок перейшов до роду Потоцьких і аж до Другої світової війни був їхньою власністю. Цьогоріч розпочалися підготовчі роботи перед реставрацією Поморянського замку.

Новини України: Поморянський замок - руїна історії та архітектури ...

  • Кохавинський монастир.Не шукайте у Гугл картах “Кохавино” – не знайдете, бо на сьогодні воно не є окремим населеним пунктом. Знаходиться це місце майже в центрі сучасного містечка Гніздичів Жидачівського району, що за 70 кілометрів від Львова. Тут розташований монастир святого Ґерарда, що є відомим відпустовим місцем Львівщини. Перша згадка датується  1646 р. — часу, коли там з’явилася ікона Чудотворної Матері Божої Кохавинської. На тому місці для образу було збудовано каплицю, а згодом дерев’яну церкву, поруч з якою постав монастир кармелітів. За  імператора Йосифа II монастир було ліквідовано, вдруге він відродився у 1855 р. 1868 року було закладено наріжний камінь під новий храм, який освячено 1 вересня 1894 р.

Монастир св. Герарда (смт. Гніздичів-Кохавина)

Отож,  не гайте часу і вирушайте у захопливу мандрівку мальовничими куточками рідного краю. Подорожуйте не лише Львівщиною, а й відвідайте інші  місцини України. Адже наша країна прекрасна і неповторна, її природа зачарує  кожного,  старовинні замки та фортеції подумки перенесуть вас у  минуле нашої України, а монастирі та храми додадуть духовного спокою та рівноваги. Відправляйтеся в мандри Україною і переконайтеся, яка вона неповторна, чудова і мальовнича!