“Люди стоять по дві доби”: на польсько-українському кордоні утворилися великі черги

0
918

На польсько-українському кордоні до України масово повертаються заробітчани. Через черги на пунктах пропуску люди змушені стояти в чергах по пів доби.

Про це 24 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Перед святами українці повертаються додому з Європи. Через це на пунктах пропуску утворились черги із сотень автомобілів. Люди змушені по пів доби стояти, поки їх пропустять. Найбільші черги на пункті пропуску “Корчова-Краковець”, тут є пів тисячі автомобілів. Щоб швидше пропускати людей українські і польські прикордонники вивели на зміни більше працівників і відкрили додаткові смуги руху, але це мало допомагає, бо наплив людей дуже великий.

“На підкарпатському кордоні з Україною справді зараз непроста ситуація на в’їзд в Україну. За попередню добу ми відправили понад 30 тисяч подорожуючих. Тільки по одному пункту пропуску у Медиці за попередню добу відправили понад 13 тисяч осіб”, – каже речниця Бещанського відділу прикордонної служби Польщі Ельжбета Пікор.

Люди розповідають, що стояти в чергах холодно і для того, щоб зігрітися, спалюють літри пального. Черги і до вбиральні, і до крамниці, щоб купити їжу і воду. Після обіду магазини взагалі закрили, бо у поляків сьогодні Святвечір. Натомість вздовж черги їздить таке собі мобільне кафе: з гарячими напоями і ковбасками. Але людей це не надто втішає.

“Треба щось з тим робити, дуже довго стоїмо. Я не знаю, як це вирішити. Самі бачите нема ні туалетів, нічого нема, поставили там ті смітники, але вони вже переповнені”, – каже чоловік, який намагається потрапити додому.

Найбільший наплив заробітчан очікують ще сьогодні і завтра, тож напруга на кордоні не спадатиме. А від неділі, очікують прикордонники, черги будуть меншими.