Львівські митці напишуть сучасну оперу пам’яті Василя Сліпака

0
576

Львівські митці вирішили написати сучасну оперу, яку присвятять видатному українському співакові, що загинув на війні, Василеві Сліпаку.

Також твір присвятять усім захисникам України і за його допомогою презентують у світі сучасне українське мистецтво.

Спочатку автори презентують першу частину опери, музично-театральне дійство «Міф роду», розповів прес-секретар проекту Юрій Вовкогон. У ньому поєднають традиційний український спів, імпровізаційну музику, будуть театральні костюми та відеоарт. «Міф роду» презентують у Львові 29 червня — у день загибелі Василя Сліпака, який воював на Донбасі під псевдо Міф.

Після цього продовжиться робота над іншими частинами великої новітньої опери — «Міф дому», «Міф любові», «Міф степу» та «Міф залізного серця», де поєднають звучання саксофона, перкусії, чоловічого секстету, ансамблю автентичного співу, симфонічного оркестру та відеоарту, сучасної сценографії.

Ідейники розраховують на підтримку Українського культурного фонду, а також на допомогу меценатів на Спільнокошті. При успішному фінансуванні цілу оперу презентують ще цього року.

Музику до опери напише випускниця Королівської консерваторії в Гаазі Марія Олійник. Ідея належить режисерці Уляні Горбачевській. Керівниця проекту — виконавча директорка «YMCA Lviv» Олександра Сорокопуд. Серед виконавців — актор театру ім. Леся Курбаса Микола Береза. Також до авторського колективу належать Орест Сліпак з «Фундації Василя Сліпака», Алім Алієв з «Кримського дому», музикознавиця Леся Олійник.

Міф Роду. Дійство для Василя Сліпака

«Міф Роду» – яскраве сучасне музично-театральне дійство, присвячене солісту опери, воїну Василю Сліпаку. Дійство поєднує традиційний український спів, імпровізаційну музику, театральні костюми та відео-арт. Будьте серед тих, хто почав велику справу! Підтримайте нас на СПІЛЬНОКОШТІhttps://biggggidea.com/project/mif-rodu/

Опубликовано Міф Роду. Дійство для Василя Сліпака Понедельник, 20 января 2020 г.

Позаяк опера представлятиме українське мистецтво у світі, її робоча назва — «Ukraine Terra Incognita». Вже є попередні домовленості із закордонними установами, які погодилися показати твір своїм глядачам, додав Юрій Вовкогон. Амбітною метою організаторів є постановка сучасної української опери про Василя Сліпака у Парижі, де він працював.

«Ми бачимо цей проект як частину спільної справи захисту України на культурному фронті, що в умовах гібридної війни так само важливо, як і оборона кордону», – повідомляють ініціатори проекту.

Для роботи над проектом митці збирають гроші на Спільнокошті та закликають допомогти добрій справі. За цим же посиланням можна детальніше дізнатися про проект.

Василь Сліпак – вихованець Львівської хорової капели «Дударик». Закінчив Львівську консерваторію (зараз – Музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 році. Після завершення навчання його запросили до Паризької опери. 19 років він жив та працював у Франції, але з початком російської агресії повернувся до України і пішов в АТО. Василь Співак пішов на війну добровольцем і воював у складі 7-го окремого батальйону ДУК із псевдо Міф. Загинув у 2016 році, похаваний на Личаківському кладовищі.