Львівські чиновники хочуть придбати ще 40 вживаних трамваїв

0
616
Фото ілюстративне

Для міста Львова планують придбати ще 40 вживаних трамваїв із Берліна.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив заступник керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.

Раніше їх купували напряму за домовленістю з комінельним транспортним підприємством Берліна. Тепер же трамваї продаватимуть із аукціону.

«Раніше, коли продавали 120 вживаних трамваїв з Берліна, ми встигли купити лише 30. Вони доступні за вартістю і підходять для Львова. Зараз є ще 40 берлінських трамваїв, але їх наразі не продають. Їх згодом продаватимуть із аукціону і місто готове взяти в цьому участь», – каже він.

Зараз вулицями Львова курсує 81 трамвай. За кілька років, за планами міста, їх має бути до 150-ти. Однак, за словами Андрія Білого, ринок старих трамваїв не такий великий, як нових – вживаних на ринку значно менше. Він каже, що за ціною один новий трамвай коштує як 30 вживаних. До прикладу, один трамвай виробництва концерну «Електрон» коштує приблизно мільйон євро.

Нагадаємо, минулого року Львів придбав 30 уживаних трамваїв із Берліна, які вже курсують на маршрутах №3 та №6. Один берлінський трамвай обійшовся Львову 18 тис. євро. Пізніше з’ясувалось, що двері відкриваються назовні, тому вони не можуть курсувати на маршрутах із підвищеними зупинками, зокрема на маршрутах №2, 7 та 8. Через це прокуратура відкрила провадження. Згодом у місті вирішили визначити єдину висоту для всіх трамвайних платформ.