Львів’янин через суд зобов’язав провідників «Укрзалізниці» говорити українською

0
598

Львівський активіст Святослав Літинський змусив через суд провідників пасажирського депо Одеса-головна спілкуватися з пасажирами українською мовою, передає Syla.news.

Як повідомив активіст, апеляційна палата з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду підтвердила незаконність дій провідників пасажирського депо Одеса-головна щодо відмови обслуговувати пасажирів державною мовою та зобов’язала здійснювати таке обслуговування українською.

Ця історія почалася ще у листопаді 2017 року, коли з пасажирами, які скористалися послугами залізниці, відмовилися розмовляти українською мовою. На будь-які запитання провідники відповідали російською.

Хоча, за словами активіста Святослава Літинського, не тільки мовне законодавство, але й посадові інструкції провідників та правила перевезення прямо вимагають від працівників залізниці надавати інформацію саме українською мовою. То ж обурені пасажири звернулися до суду.

Судова тяганина тривали два роки. Під час судових засідань представники залізниці заперечували свій обов’язок обслуговувати державною мовою і вказували, що не будуть змушувати своїх провідників послуговуватися українською в роботі.

Зрештою, Львівський апеляційний суд поставив крапку у цій суперечці: працівники залізниці зобов’язані надавати інформацію пасажирам саме українською мовою.

Нагадаємо, що Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав прокуратуру Одеської області розглянути заяву львівського активіста Святослава Літинського, в якій він вимагає від прокуратури позиватися до Одеської обласної та міської рад про скасування регіональних мов в області.

Водночас Львівський окружний адміністративний суд дозволив Офісові Президента не перекладати спічі Володимира Зеленського українською мовою.