Локдаун у січні можуть скасувати через покращення статистики захворювання? Рішення про посилений карантин переглянуть

0
836

Офіційна статистика захворюваності на коронавірус в Україні пішла на спад. Через це рішення  про введення локдауну з 8 до 24 січня включно може бути переглянуте.

Про це OBOZREVATEL розповів головний лікар Українського центру контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я Роман Родина, коментуючи підозрілі дані щодо спаду захворюваності на COVID-19, передає “Цинічний Львів”.

“Статистика формується з повідомлень сімейних лікарів і лікарень до лабораторних центрів, а ті зі свого боку вносять дані в електронну систему Центру громадського здоров’я. Тут не може бути ніяких маніпуляцій цифрами”, – запевнив Родина.

За його словами, “якщо цифри не ростуть, це означає, що люди не звертаються до сімейних лікарів, відповідно, їм нема про що звітувати”. Фахівець упевнений, що саме цей факт нібито свідчить про те, що захворюваність іде на спад.

“Одужалих у нас теж багато, ось за минулу добу таких було 14 тис. і 8,5 тис. підтверджених випадків”, – сказав він.

“Фактично, рішення про локдаун може бути переглянуте, але не забуваймо, що в нас попереду свята. Тому закликаю всіх дотримуватися протиепідеміологічних норм, аби не призвести до того, що цей локдаун неминуче запровадять. Імовірність така існує”, – заявив Родина.

“Ми робили прогнозування і підйом можливий, якщо протиепідеміологічні норми під час свят дотримані не будуть. Усе в наших руках”, – підкреслив він.

Нагадаємо, в Україні штрафуватимуть за порушення самоізоляції.