Лікарі збентежені: українців із симптомами туберкульозу перевіряють лише на коронавірус

0
802

Людей зі симптомами туберкульозу тестують тільки на коронавірус. Для надання своєчасної діагностики та лікування туберкульозу хворим з підозрою на нього, у поточний процес скринінгу на коронавірус COVID-19 необхідно включити анкету для скринінгу на туберкульоз. До цього закликають “Лікарі без кордонів”/Mеdecins Sans Frontiеres (MSF).

Про це інформує ТСН, передає “Цинічний Львів”.

В заяві організації йдеться, що зараз суттєво скорочується надання існуючих послуг, таких як тестування на туберкульоз та набір нових пацієнтів на лікування.

“Суворий карантин у зв’язку з COVID-19 створив ряд обмежень у доступі до протитуберкульозної медичної допомоги. Серед них – заклади охорони здоров’я, що розглядалися як “другорядні”, були тимчасово зачинені або у них зменшили кількість персоналу. Тубкабінети перетворили на пункти тестування на COVID-19, а медпрацівників перевели для лікування COVID-19, тому надавати протитуберкульозну допомогу було нікому”, – розповідає менеджер MSF з питань медичної діяльності Олена Труш.

В організації наполягають, що зараз симптоми туберкульозу, які схожі з коронавірусом зачасту ігноруються.

“Коли пацієнт телефонує своєму сімейному лікарю і повідомляє, що у нього кашель і підвищена температура, він проходить обстеження лише на COVID-19, але не на туберкульоз. Хворі на туберкульоз втрачають можливість отримати своєчасну діагностику та належне лікування. Їхній стан лише погіршуватиметься, а також зросте ризик поширення хвороби”, – розповідає Труш.

“Окрім  включення анкети для скринінгу на туберкульоз до поточного скринінгу на COVID-19, важливими заходами у протидії пандемії COVID-19 є надання пріоритету хворим з підозрою на ТБ та підтвердженими випадками в проведенні безкоштовного ПЛР-тестування на COVID-19 та забезпечення раннього початку лікування туберкульозу”, – додає вона.

Щорічно у світі близько 1,5 мільйона людей помирає від туберкульозу і приблизно 10 мільйонів людей захворіває на цю хворобу.